ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 07-09-2021 12:44   Güncelleme : 07-09-2021 12:44

Evini Kenevir Tarlasına Çevirdi

Yozgat’ta Jandarma tarafından yapılan operasyonda, bir şahsın kendi evini kenevir tarlasına çevirdiği belirtildi.

Evini Kenevir Tarlasına Çevirdi

Yozgat’ta Jandarma tarafından yapılan operasyonda bir şahsın şehir merkezi ile köyündeki evini adeta esrar hammaddesi olarak da kullanılan Hint Keneviri bahçesine dönüştürdüğü belirlendi.

Kenevir bitkisi ekiminin bildirimde bulunmak koşuluyla serbest bırakıldığı Yozgat’ta, güvenlik birimleri kaçak olarak ekim yapanlara göz açtırmıyor. Son operasyonda, bir şahsın şehir merkezi ve köydeki evini adeta kenevir bahçesine dönüştürüp, saksıda kenevir yetiştirdiği belirlendi.

Edinilen bilgilere göre, Yozgat İl Jandarma Komutanlığı, Fatih Mahallesi ve Karabıyık Köyünde ikamet eden bir vatandaşın evinde yasadışı kenevir ektiği ve uyuşturucu ticareti yaptığı bilgisi alması üzerine harekete geçti. Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde sabahın erken saatlerinde gerçekleştirilen operasyonda, şüphelinin Fatih Mahallesi ve Karabıyık Köyündeki evlerini adeta kenevir bahçesine dönüştürdüğü tespit edildi. Yapılan aramada, 52 kök yasadışı kenevir bitkisi, 500 gram kubar esrar ile 150 gram kenevir tohumu ele geçirildi, şüpheli şahıs olay mahallinde yakalanarak gözaltına alındı. 

Ele geçirilen uyuşturucu maddelere el konuldu, şüpheli şahıs gözaltına alınarak, yapılan adli işlemlerin tamamlanmasının ardından sevk edildiği Adli Makamlarca tutuklanarak Yozgat E Tipi Cezaevine konuldu.

Kaynak: Ajans Bizim