SİYASET
Giriş Tarihi : 27-02-2021 14:58   Güncelleme : 02-03-2021 16:15

"Fulbright Antlaşması İptal Edilsin"

YDP Lideri Emanullah Gündüz, eğitim sisteminin masonlara peşkeş çekildiğini iddia ederek, Fulbright antlaşmasının iptal edilmesi gerektiğini belirtti.

YDP Lideri Emanullah GÜNDÜZ, "Fulbright antlaşması ile eğitim sistemimiz Amerikalı Masonlara peşkeş çekildi! Fulbright antlaşması iptal edilmeli" dedi.

Emanullah GÜNDÜZ yaptığı açıklamada eğitim sistemimizdeki sorunların Fulbright antlaşmasından kaynaklandığını ifade ederek, "Eğitimimiz Amerikan sömürgesi durumundadır! Özgür bağımsız ve milli olmayan bir eğitim sistemimiz var! Bu derhal düzeltilemeli" şeklinde çarpıcı ve sert ifadelerde bulundu.

GÜNDÜZ'ün sözleri kayıtlara özet olarak şu şekilde geçti: "Fulbright Antlaşması ile Eğitim sistemimiz Amerikalı Mason ve Misyonerlere peşkeş çekilmiştir! Fulbright Antlaşması Kemalizmin ülkemize verdiği en büyük zarardır! Antlaşmayı imzalayan Cumhurbaşkanı İsmet İnönü ve bunu mecliste kanunlaştıran vekillerin tamamı gözümüzde vatan hainidir hesap sorulmalıdır! 15 Temmuzda ABD işgalini canı kanı pahasına kabul etmeyen milletimiz Fulbright Antlaşmasının derhal iptal edilmesini istiyor! 

Eğitim konusundaki tüm sorunların sebebi Fulbright komitesidir! Eğitmeyen ve öğretmeyen bu çarpık yanlış eksik sistem Fulbright komitesinin ürünüdür! Öğretmen atamasından, öğretmen yetiştirmeye, müfredattan, fiziksel okul düzenine kadar herşey Fulbright komitesinin kontrolündedir! 
Eğitim sistemimiz asla millî değildir! Milli eğitim ifadesi psikolojik bir aldatmadır! Eğitimimiz Amerikan sömürgesi durumundadır! Özgür bağımsız ve milli olmayan bir eğitim sistemimiz var! Bu derhal düzeltilmeli!

Canlı yayında kendisine sorulan Fulbright sorusuna Fulbright ismine güzelleme yaparak! Soruyu geçiştirerek cevap veren Sayın Ziya Selçuk beye kamuoyu adına soruyorum! 
Siz Fulbright ismine güzelleme yaparak, cinsiyet eşitliği eğitimini hızlandırırark kamuoyunda endişelere ve kafalarda soru işaretlerine sebep oldunuz!
1. Sayın Ziya Selçuk, siz mason musunuz? 
2. Bakan olmanızda Masonların etkisi olmuş mudur? Masonlarla iletişiminiz ne düzeydedir? 

Bilgi edinme kanununun verdiği hakkı kullanarak, kamuoyu adına cevap bekliyor olacağız."