SİYASET
Giriş Tarihi : 04-05-2021 13:32   Güncelleme : 05-05-2021 17:53

Furkan Vakfı'na Sert Eleştiri

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, Furkan Vakfı'na yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Furkan Vakfı'na Sert Eleştiri

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ "Alparslan Kuytul Organize suç örgütü lideridir! Furkan vakfı tehlikeli kirli bir projedir! Anarşist Müslüman yetiştirilmeye çalışılıyor!'

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ yaptığı açıklamada Furkan vakfı ve provakasyonları ile ilgili sert konuştu. Bu vakıf tehlikeli kirli ve projedir dedi.

Genç Lideri Emanullah GÜNDÜZ'ün sözleri kayıtlara özet olarak şu şekilde geçti: "Furkan Vakfı net ve sinsi bir provakasyon gerçekleştirmiştir. Bu vakıf son derece tehlikelidir! Devlet tanımaz, düzen tanımaz ve özerk bir dini yapı oluşturma çabası ile proje olduğu açık olan ve 'Anarşist Müslüman' oluşturma gayesinde olduğunu bildiğimiz kirli bir yapıdır!

Resmi imamı, müftüyü ve dahi devleti kabul etmeyen imam arkasında namaz kılmayan bu grubun yasak olmasına rağmen camide itikafa girmesi provakasyon ve gündem oluşturma amaçlıdır! Emniyet güçleri o yanlış müdahale ile haklı iken haksız duruma düşmüşlerdir ve o görüntüler iktidarı yıpratmak isteyenlerin ekmeğine yağ sürmüştür! Emniyet aklı selim ile davranmalıydı. İlgili kişiler ihtiyaç gidermek için dışarı çıktıklarında müdahale edilmeliydi o görüntüler hükümet ve devlet düşmanlarını çok mutlu etti! Alparslan Kuytul son yıllarda yaptıkları ile bir ilim vakfı başkanı değil Organize suç örgütü lideri haline gelmiştir! Kendinden utanmalıdır!

Bu vakfın özellikle Kürt gençlerimiz ve Kürt halkımız arasında yaygınlaşmaya çalıştığını görüyoruz! PKK ile Kürtleri dinsizleştirdiler daha doğrusu islamsızlaştırdılar! Bu vakıf ile de Devlet ve düzen karşıtı özerk bir dini yapı ile 'Anarşist Müslüman' yetiştirilmeye çalışılıyor! Halkımız özellikle Kürt kardeşlerimiz bu konuda düşünmeli uyanık olmalı! Kürt kardeşlerimiz artık bu kirli oyunlara alet olmamalı ve bu kirli yapılardan uzak durmalıdır!"