SİYASET
Giriş Tarihi : 10-05-2022 14:29

Gazeteci Eşgi Sordu, YDP Baş Lideri Cevapladı

Yeni Dünya Partisi (YDP) Baş Lideri Emanullah Gündüz, Millet Haber TV kanalında ‘Milletin Gündemi’ programında Gazeteci Olcay Eşgi'nin canlı yayın konuğu oldu.

Gazeteci Eşgi Sordu, YDP Baş Lideri Cevapladı

‘Milletin Gündemi’ programında Gazeteci Olcay Eşgi sığınmacılar ekonomi ve muhalefet ile ilgili sorular yöneltti. Genç Lider canlı yayında tüm soruları açıklayıcı ve çarpıcı şekilde cevapladı. 

Emanullah Gündüz sığınmacılar ile ilgili soruya şu şekilde cevap verdi: “Öncelikle şunu söylemek gerekir ki Çanakkale şehitliğinde Şam'dan Halep'ten gelen şehitler var. Yani Şam, Halep, Musul Kerkük ne kadar bizimse Mardin Diyarbakır Ankara İstanbul da o kadar Şamlı'nın Halepli'nindir. Batı’nın oluşturduğu oyunlara algılara kanmamak lazım. Biz zaten onlarla ortak tarih ortak din ve ortak coğrafyaya sahibiz. Sığınmacılar konusu muhalefet tarafından insani durumdan çıkartılıp siyasi malzeme haline getirilmiş ve sığınmacılar ötekileştirilip hedef haline getirilmişlerdir. Bu süreç tamamen algı ve propaganda ile çarpıtılmakta ve sığınmacılara karşı insan hakları ihlali gerçekleştirilmekle beraber ahlaki olmayan şov ve düşmanlık haline getirilmektedir. Sığınmacılar keyfi sebepten burada değiller. Kendi yurtlarında yaşam olanakları ortadan kalktığı için mecburi olarak buradalar. Güvenli bölgeler oluşturulup yeterli yaşam imkânları sunulunca büyük kısmı dönecektir. Suriye'de kendi vatanı için savaşan kimse yok gibi, hepsi gelip burada sahilde nargile çekiyor gibi, yalan algı var. Oysa yıllardır orada savaşan yüzbinler, milyonlar var ama bunu dünya basını göstermiyor. Çünkü onlar Arap, Kürt, Türk yani Müslüman ama Ukraynalı gayrı müslim biri eline silah alıp poz verdiğinde tüm dünya basını büyük kahramanlık gibi göstermekte. Oysa Suriye'den yıllar içinde göç eden sayının çok daha fazlası bir ay içinde Ukrayna'dan kaçtı ama bu dünya basınında pek gösterilmedi.”

Bilal KaradağBilal Karadağ