SİYASET
Giriş Tarihi : 07-06-2021 12:35   Güncelleme : 07-06-2021 13:14

"Gençler Siyasi Algılara Alet Ediliyor"

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah GÜNDÜZ yaptığı açıklamada, gençlerin siyasi algılara alet edildiklerini ifade etti.

YDP Lideri Emanullah GÜNDÜZ yaptığı açıklamada gençlerin siyasi algılara alet edildiklerini ifade ederek, “Sedat Peker ve Kemal Kılıçdaroğlu 2023 seçimleri için sosyal medyada gençlere yönelik manipülasyonlar yapmaktalar” dedi.

Genç Lider Emanullah GÜNDÜZ'ün sözleri kayıtlara özet olarak şu şekilde geçti: “Son zamanlarda Sedat Peker'in Kemal Kılıçdaroğlu'nun gençleri muhatap ve hedef aldıklarını görüyoruz. Gençleri manipüle ederek kirli emellerine alet etmeye çalıştıklarını görüyoruz. Gençleri sadece seçmen olarak görüp 2023 seçimleri için algı oluşturmaya çalışıyorlar.

2023 seçimlerinde ilk defa oy kullanacak on milyondan fazla genç seçmen olacak. İşte bu büyük kitle siyasi hedefleri olan kişilerin iştahını kabartmaktadır. Tüm muhalifler şuan sosyal medyada gençlere yönelik algı peşinde. Muhalefet Sosyal medyada ve gençlere ulaşmada iktidardan daha başarılı. Ak Parti’nin sadece gençlik kolları üye sayısı CHP'nin toplam üye sayısından fazla, ama bu üyelerin sosyal medyada etkinlikleri yok. Sosyal medya CHP HDP Sedat Peker vs. gibi muhaliflerin hakimiyetinde ve bu çok tehlikelidir.

Gençlerin sadece oy olarak siyasi araç olarak görülmesini kabul etmiyoruz. Gençlere özgüven aşılayın, gençlere değer verin, saygı duyun. Gençlere istihdam sağlayın, emeklilik yaşı gelmiş memurları Öğretmenleri emekli edip genç memurlar genç öğretmenler alın.”