ZİYARET
Giriş Tarihi : 15-05-2022 00:17

Genel Başkan Davutoğlu, ATSO’yu Ziyaret Etti

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odasını (ATSO) ziyaret etti.

Genel Başkan Davutoğlu, ATSO’yu Ziyaret Etti

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki heyet, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek Başkan Mustafa Uslu ve Yönetim Kurulu ile bir araya geldi.

ATSO Başkanı Mustafa Uslu, Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Güleş, Meclis Başkanı Abdulgani Bereket, Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Atlı ve Atilla Duranay Prof. Dr, Ahmet Davutoğlu’nu hizmet binası girişinde karşıladı.

Başkanlık makamında gerçekleşen görüşmede Başkan Uslu, verilen hizmetler, Adıyaman’ın ekonomik durumu, sanayi ve sektörel yapısı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu ATSO’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden ATSO Başkanı Mustafa Uslu; “Öncelikle kurumumuza hoş geldiniz. Adıyaman doğunun batısında, batının da doğusunda adeta bir köprü. Adıyaman’ın diğer adı huzur kentidir. Adıyaman tarım kentidir. Yaklaşık 40 bin aile tarımla iştigal etmektedir. Tarıma dayalı sanayide iyi bir yerdeyiz. Önde olan sektörümüz tekstildir. Tekstilde biz iyi bir yere geldik. Yıllar önce kümelendik. 5084 sayılı teşvik yasasında Adıyaman bir ivme kazandı. Bunun yanında Türkiye’de ekili alan olarak bademde çok iyi yerdeyiz. Üretim açısından ikinci sıradayız. Petrol üretimi açısından ülkemizin sayılı kentlerindeniz. İlimizin önemli sektörlerinden gelecek yıllarda birinci sıraya oturacak mermerimiz var. Emperador mermeri olarak Çin ve Avrupa ülkelerinden kabul gören çok güzel bir mermer. Bunun Adıyaman’da işlenip mamul hale getirilmesi için Mermer İhtisas OSB kurduk. İlimizde 4 OSB var. Bir tanesi merkezde diğerleri Kâhta, Gölbaşı ve Besni ilçelerimizdedir. Çağımızın önemli yatırımlarından güneş enerjisi olarak Türkiye’de en rantabl ilk 5 ilin içerisindeyiz” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, ATSO Başkanı Mustafa Uslu ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti.

ATSO yöneticileri ile gündemdeki konular hakkında görüş alışverişinde de bulunulan ziyaret sonrasında Başkan Uslu, Ahmet Davutoğlu’na hediye sundu.

Bilal KaradağBilal Karadağ