GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-11-2021 08:51   Güncelleme : 10-11-2021 08:59

Genel Müdür Kileci’den 10 Kasım Mesajı

SANKO Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü unutmamak, fikirlerini ilke ve inkılaplarını yaşatmakla mümkündür”

Genel Müdür Kileci’den 10 Kasım Mesajı

SANKO Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci, “Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü unutmamak fikirlerini, ilke ve inkılaplarını yaşatmakla mümkündür” dedi.

Dr. Kileci, Cumhuriyetimizin Kurucusu Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83’üncü yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“Mustafa Kemal Atatürk, milleti ve silah arkadaşları ile birlikte en zor şartlarda verdiği destansı mücadeleyle, tüm dünyanın takdirini kazanmış büyük bir liderdir” diyen Dr. Kileci, mesajını şöyle sürdürdü:

“Aramızdan ayrılışından 83 yıl sonra bile, dünyada birçok lider, düşünür, bilim insanı Büyük Atatürk’ün ilkelerini benimseyip, fikirlerine saygı göstererek örnek alıyor. Böylesine büyük bir lidere sahip olmak, Türk Milleti olarak bizlere gurur verirken, sorumluluklarımızı da artıyor.

Savaş meydanlarındakini mücadelesini, sanayi, eğitim, bilim, kültür, sanat alanlarında yaşamı boyunca sürdüren Büyük Önder’imiz, milletimizin refahı, birlik ve beraberliği kadar çağdaş uygarlık seviyesinde ulaşması için her türlü fedakârlığı da göstermiştir. Ona layık evlatlar olarak, ‘Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak’.

Büyük Atamızın ebediyete intikalinin 83’üncü yılında aydınlattığı yolda hiç durmadan yürüyeceğimize bir kez daha ant içiyor, saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.”