SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 08-12-2021 15:27   Güncelleme : 08-12-2021 15:27

Genelkurmay Başkanı Taşıyan Helikopter Düştü

Hindistan Genelkurmay Başkan Bipin Rawat'ı taşıyan Hindistan ordusuna ait bir helikopterin ülkenin güneyindeki Tamil Nadu eyaletinde düştüğü bildirildi.

Genelkurmay Başkanı Taşıyan Helikopter Düştü

Hindistan Genelkurmay Başkan Bipin Rawat'ı  taşıyan Hindistan ordusuna ait bir helikopterin ülkenin güneyindeki Tamil Nadu eyaletinde düştüğü bildirildi.

Hava kuvvetleri, Genelkurmay Başkanı Bipin Rawat'ın kazada yaralanıp yaralanmadığını  açıklamadı.

Devlet televizyonu Prasar Bharati, 3 yaralının hastaneye kaldırıldığını duyurdu. Televizyon da yayınlanan görüntülerde alevler içindeki helikopteri yerel sakinlerin söndürmeye çalışması yer aldı.  

Helikopterdeki insan sayısı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Ancak yerel haber kanalları, Rawat'ın eşi ve diğer üst düzey savunma yetkilileri de dahil olmak üzere 9 kişinin yolcu olarak isimlerini gösteren bir uçuş manifestosu yayınladı.

Hava kuvvetleri, bir tweet'te kazayla ilgili soruşturma emri verildiğini açıkladı.

Öte yandan İran haber ajansı Mehr, Hindistan televizyonu NDTV'ye dayandırarak verdiği haberde, helikopterde Rawat'la birlikte 14 kişi olduğunu belirtti.  

Ajans, ağır yanıklarla yaralanan 5 kişinin öldüğünü, 2 kişinin hastaneye kaldırıldığını kaydetti.  

63 yaşındaki General Rawat, Ocak 2019'da Hindistan'ın ilk Savunma Genelkurmay Başkanı olarak göreve başladı. Ayrıca yeni oluşturulan Askeri İşler Dairesi başkanlığını da yürütüyordu. 

Kaynak: Ajans Bizim