EKONOMİ
Giriş Tarihi : 15-12-2021 10:09   Güncelleme : 15-12-2021 10:15

“Girişimciye Umutsuzluk Yakışmaz”

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, enflasyonda, girdi maliyetlerinde ve döviz kurlarında sıkıntıların sürdüğünü bildirerek, “Ama girişimciye umutsuzluk yakışmaz” dedi

“Girişimciye Umutsuzluk Yakışmaz”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Batman Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni hizmet binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, Odaların bugün reel sektörün asli hizmet merkezi haline gelmiş durumda olduğunu, bu yüzden kurumsal hizmet kapasitelerinin de en üst noktada olması gerektiğini söyledi.

Son zamanlarda ekonomide sıkıntıların yaşandığını da belirten Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti:

“Enflasyonda, girdi maliyetlerinde ve döviz kurlarında sıkıntılar sürüyor. Ben de bunları alarak ilgili yerlere iletiyorum. Ama girişimciye umutsuzluk yakışmaz. Bu zamana kadar yaşadığımız pek çok sıkıntılı sürecin üstesinden geldik ve yola devam ettik. Sıkıntıların hepsini aşacak iradeye ve imkâna sahibiz. Yeter ki, işte buradaki gibi bir ve beraber olalım. Ben de bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada, sizlere Ankara’dan her türlü desteği verecek, sizlerin sesi olacak ve yanınızda durmaya devam edeceğim.” 

Kaynak: Ajans Bizim