GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2020 11:36   Güncelleme : 31-08-2020 11:36

Gündüz, 30 Ağustos’u Kutladı

Yeni Dünya Partisi (YDP) Genel Başkanı Emanullah Gündüz, 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Gündüz, 30 Ağustos’u Kutladı

YDP Genel Başkanı Emanullah Gündüz, 30 Ağustos Zaferi’nin, Türk Milletinin karşısına çıkan tüm engelleri milli birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla aşmasının somut bir ifadesi olduğunu söyledi.

“Bu büyük Zaferi bir bayram olarak kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz”

30 Ağustos Zaferi’nin varoluşumuzun temel dinamiği olduğunu söyleyen YDP Genel Başkanı Emanullah Gündüz, “Bugün, Türk Milletinin ve O’nun bağrından çıkmış ordumuzun, kahramanlığını ve cesaretini bir kez daha tüm dünyaya gösteren 30 Ağustos Zaferinin; Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna uzanan sürecin ve dolayısıyla tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisinin 98. yıldönümüdür. Milletçe bu büyük Zaferi bir bayram olarak kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu zafer; bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen vatan sevgisi ve imanla dolu ordumuzun milletimizle bütünleşerek gösterdiği büyük kahramanlıkların şanlı sonucudur. Bu şanlı mücadele; sadece geçmişimizin bir hatırası olarak değil, aynı zamanda aydınlık geleceğimize yürüyüşümüzde de bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir” dedi.

“Aziz Şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz”

Milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 98. yıldönümünü milletçe kutlamanın mutluluk ve heyecanını yaşadıklarını hatırlatan Başkan Emanullah Gündüz, “30 Ağustos zulme, işgale, esarete, teslimiyete karşı Türk milletinin topyekûn haykırışı, birlik ve beraberliğimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatı, özgürlük ve bağımsızlık yolundaki inanç, irade ve kararlılığın göstergesi ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolun mihenk taşıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, 26 Ağustos'ta başlayıp 30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Bu toprakları kanlarıyla sulayan vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti ile milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimizle kutluyor, canlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz” diye konuştu.