SİYASET
Giriş Tarihi : 19-10-2021 10:10   Güncelleme : 19-10-2021 10:10

Gündüz, ABD'nin Sömürü Düzenine Dikkat Çekti

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, ABD’nin karşılıksız dolarla dünyayı sömürdüğüne dikkat çekti.

Gündüz, ABD'nin Sömürü Düzenine Dikkat Çekti

Son günlerde ülkemizde yaşanan enflasyon ve dövizin tırmanışıyla ilgili açıklamada bulunan YDP Lideri Gündüz; “ABD karşılıksız dolar ile dünyayı sömürmektedir. Enflasyon döviz yüksekliğinin sonucudur. Dolara sabit kur uygulanmalı, bir dolar iki Türk Lirası olarak sabitlenmeli. Dolar sömürüsüne son verilmeli” cümlelerine yer verdi.  

Genç Lider Gündüz, sözlerini şöyle sürdürdü: “ABD kapitalist, emperyalist ve siyonist anlayış ile dünyayı sömürmektedir. Devletler, sahip oldukları altın ve gümüş rezervleri karşılığında para basar. ABD, doları sadece banknot olarak, kâğıt olarak altın karşılığı olmadan basmakta ve dünya ekonomisini baskılayarak haydutça sömürmektedir. ABD hile ve aldatma ile insanlığın emeğini sömürmektedir. Ülkemizde enflasyonun yani fiyat yüksekliğinin en büyük sebebi doların yükselişidir. Enflasyon bu şekilde Türk Lirası’nın alım gücünü de düşürmektedir. Bu karşılıksız basılan dolara karşı sabit kur uygulanmalı. Bir dolar iki Türk Lirası olarak sabitlenmeli. İktidar bu konuda cesur olup radikal kararlar almalıdır. Sabit kur rejiminin riskleri olmakla beraber şuan dolara karşı en büyük silah olarak kullanılmalı.

Bosna Hersek gibi sadece bizim Konya ekonomisinin beşte biri olan bir ülkede bile sabit kur uygulanmakta ve Bosna Markı Avro ile bir iki olacak şekilde sabitlenmiş ve Bosna ekonomisi bu şekilde ayakta kalmaktadır.

Sabit kur yeni bir sistemle hayata geçmeli, Türkiye ekonomisini dış tehditlere özellikle değersiz karşılıksız dolara karşı korunmalı ve güçlendirilmelidir.”