SİYASET
Giriş Tarihi : 03-03-2021 13:46   Güncelleme : 03-03-2021 13:46

Gündüz, Bağımlılıklara Dikkat Çekti

YDP Lideri Emanullah Gündüz, Yeşilay haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, bağımlılıklara dikkat çekerek, bağımlı insanın zayıf insan olduğuna vurgu yaptı.

Gündüz, Bağımlılıklara Dikkat Çekti

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, “Yeşilay haftası kutlu olsun. Bağımlı insan zayıf insandır. Sosyal medya bağımlılığı ile mücadele edilmeli. En zararlı bağımlılık teknoloji bağımlılığıdır. Sigara ile mücadele edilirken stratejik tarım ürünümüz tütün üretimi engellenmemeli" dedi.

Emanullah Gündüz yaptığı açıklamada Yeşilay haftası ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak sigara, alkol, uyuşturucu bağımlılığı ile ilgili bilgiler vererek, ağırlıklı olarak teknoloji bağımlılığı kendi ifadesi ile sosyal medya bağımlılığı üzerine konuştu.

Gündüz’ün sözleri kayıtlara özet olarak şu şekilde geçti:

"Yeşilay haftası kutlu olsun. Hiçbir şeye bağımlı olmadığımız bir dünya dilerim. Bağımlı insan zayıf insandır.

Sigara, alkol, uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele edilmesini destekliyoruz.

Bu bağımlılıklar kadar ve yer yer daha zararlı olan teknoloji yani sosyal medya bağımlılığı ile de mücadele edilmelidir.

Sosyal medya bağımlılığının bedene zararları olduğu gibi ruhsal, zihinsel zararları ile beraber sosyal hayata ve aile yapımıza da zararları vardır.

Teknoloji bağımlılığı yoktur. Sosyal medya ve sanal dünya bağımlılığı vardır.

Mobil cihazlar ve bilgisayarlar ile kitap okunmuyor veya geliştirme amacı ile keşif icat amaçlı kullanılmıyor.

Bu cihazlar en çok sosyal medyada ve Netflix gibi zararlı platformlarda zaman öldürme aracı haline gelmiş.

Şuan en büyük tehlike sosyal medya bağımlılığıdır. Çünkü orda insanlar maskeli makyajlı gerçek dışı ve sanal kişiliklere bürünüyor ki bu da ruh hastalığıdır.

Sigara bağımlılığı ile mücadele edilirken stratejik düşünülüp hareket edilmeli.

Sigara ile mücadele edilirken bizim stratejik tarım ürünümüz olan tütün üretimi engellenmemeli. Tütün üretimi hem iç ekonomimiz hem de ihracat için oldukça faydalı bir tarım ürünümüzdür."