SİYASET
Giriş Tarihi : 24-05-2021 14:37   Güncelleme : 24-05-2021 14:37

Gündüz, Bakan Soylu’ya Sahip Çıktı

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ, “Sedat Peker acınası halde. Süleyman Soylu'ya sahip çıkmak zorundayız.”

Gündüz, Bakan Soylu’ya Sahip Çıktı

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ yaptığı açıklamada, mafya Sedat Peker'in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bey hakkındaki tehditlerine sert tepki gösterdi.

"Mafya Sedat Peker ağza alınmayacak sözlerle İçişleri Bakanımızı tehdit etti. Ama hiçbir siyasetçi bu terbiyesiz bu aşağılık sözler için tepkisini dile getirmedi. Mafya siyasete yön veremez. Mafya siyasetçiyi bu şekilde tehdit edemez. ‘Bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ diye bugün bu tetikçiye ses edemeyen korkak siyasetçiler yarın bu durumu yaşamak zorunda kalırlar. Buna sessiz kalan her siyasetçi kendinden utanmalıdır. Kendisine ve siyasete saygısı olan tepkisiz kalamaz.

Mafya Alaattin Çakıcı, Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit ettiği zaman da buna tepkimizi ortaya koyduk. Demokrasiye inanmış partiyiz. Siyasetçi hata yanlış yaparsa cezasını sandıkta halk verir. Mafya siyasete, siyasetçiye hudut çizemez, tehdit edemez. Bunu kabul etmiyoruz, buna sessiz kalamayız, çünkü biz onuru olan siyasetçileriz ve siyasete kirli operasyonal müdahalelere karşıyız.

Süleyman Soylu bey hakkında o aşağılık sözleri sarf eden Sedat Peker kirli insanların kirli ayak işlerini yapmış bir tetikçi, kullanılıp atılmış, şuan da başkasının aklı ile hareket eden biridir. 40 yıl kullanıldı ve şuan atıldı ama sadece Süleyman Soylu beyi hedef alıyor. Bu, siyasi bir operasyona alet olduğunu gösteriyor. Yazıklar olsun Sedat Peker. Acınası haldesin.”