SİYASET
Giriş Tarihi : 17-05-2021 11:41   Güncelleme : 17-05-2021 11:41

Gündüz, Cumhurbaşkanı'na Seslendi

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ, “İsrail savaş suçu işliyor. Sayın Cumhurbaşkanım ‘Kudüs Fatih’i’ olun.”

Gündüz, Cumhurbaşkanı'na Seslendi

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ yaptığı açıklamada, İsrail hava saldırısı ile masumları katlederek savaş suçu işliyor diyerek, Sayın Cumhurbaşkanına özel bir mesaj yayınlayıp Filistin'e askeri müdahale çağrısında bulunup “Kudüs Fatih'i' olabilirsiniz” dedi.

Genç Lider Emanullah GÜNDÜZ'ün sözleri kayıtlara özet olarak şu şekilde geçti: “İsrail korkak olduğu için kara operasyonu yapıp göğüs göğüse cenk edemez. Şehir savaşına girip yüz yüze çarpışacak yüreği olmadığı için uzaktan hava saldırısı ile masum sivilleri, kadınları, çocukları şehit etmektedir. İsrail yerleşim yerlerine hava saldırıları yaparak savaş suçu işliyor. Uluslararası hukuk Gazze'ye Filistin'e karşı sorumluluktan kaçmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanım siz Ayasofya'yı açarak ikinci Fatih olarak halkımızın gönlüne girdiniz. Sizin ülkemize hizmetlerinizi sayarak bitiremeyiz. Ama tarih sizi yollar köprüler yaptı diye yazmaz. Tarih sizi Ayasofya'yı açan ikinci Fatih olarak yazacak. Şu an çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Bütün İslam âlemi sizden Filistin'e askeri operasyon beklemektedir. Siz Kudüs'ün Fatih'i Aksa'nın muhafızı olabilirsiniz. Bayramlaşmak için arayanlar devletimiz ve 20 yıllık iktidarımız neden Filistin'e asker göndermemekteler demekteler. Biz Kudüs için şehit olmaya hazırız. Gönüllü ordu kurulsun gitmeye hazırız diyen imanlı cesur milletimiz var. En doğru danışman halktır, en iyi yol gösterici millettir. Milletimizin sesi ve İslam âleminin beklentisine tepkisiz kalmayın.”