KUTLAMA
Giriş Tarihi : 10-01-2022 13:34   Güncelleme : 10-01-2022 13:34

Gündüz: Fondaş Olmak Rezilliktir

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz; “Basın fikri hür, vicdanı hür olmalı, yandaş olmak utanç vericidir, fondaş olmak rezilliktir.”

Gündüz: Fondaş Olmak Rezilliktir

YDP Lideri Emanullah Gündüz, yaptığı yazılı açıklama ile ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Önemli konulara değinen Genç Lider Gündüz; “Basın toplumun gözü kulağıdır. Gazetecilerin toplumsal sorumlulukları vardır. Basın siyaset etkisinde olmamalı. Basın fikri hür, vicdanı hür olmalı. Yandaş olmak utanç vericidir, fondaş olmak rezilliktir” dedi.

‘Gazeteciler Günü’nü tebrik ederek sözlerini sürdüren Gündüz, Şunları Kaydetti:

“Radyo, gazete, televizyon ve dijital medyada çalışan spiker, muhabir, kamereman, fotomuhabir, haber editörleri olmak üzere, tüm basın çalışanlarının bu özel gününü tebrik ederim.

Basın toplumun gözü kulağı olarak bu sorumluluk ile varlığını sürdürmelidir. Basının fikri hür, vicdanı hür olmalı. Basın özgür olmalı. Basın siyaset etkisinde olmamalı, şartlar ne olursa olsun özgür, tarafsız olmalı. Basın mensubu kalemi ile şerefinin bir olduğunu göz önünde bulundurarak, kalem oynatmalı. Basın kimsenin çıkarına hizmet etmemeli ve şer güçlerin toplumsal mühendisliğini oluşturma aracı olmamalı. Yeni bir dünya kuruluyor ve ülkemiz de sancılı bir süreçten geçiyor, bu durumda ne yazık ki kimi medyanın dış fonlar ile milli çıkarlarımıza düşmanlık ettiklerini üzülerek görüyoruz. Basın için yandaş olmak ne kadar utanç verici ise, fondaş olmak daha da büyük utançtır ve rezilliktir. Basın özgür olmalı, korkmamalı, iktidara muhalefete eşit olmalı. Basın topluma bilgi aktarırken objektif olmalı.”