SİYASET
Giriş Tarihi : 30-01-2021 14:38   Güncelleme : 01-02-2021 18:35

Gündüz; "HDP Kapatılmasın"

YDP Lideri Emanullah GÜNDÜZ, HDP'nin kapatılması yönündeki söylemlere ilişkin partisinin görüş ve önerilerini açıkladı.

Gündüz;

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah GÜNDÜZ, yaptığı açıklamada, "HDP kapatılmamalı, hazine yardımı kesilmeli, teröre bulaşanlar cezalandırılmalı, Kürtlere yasal kimlik verilip Kürtçe eğitim dili yapılmalı" dedi.

Emanullah GÜNDÜZ, MHP başta olmak üzere birçok parti ve sivil toplum kuruluşunun önerdiği HDP'nin kapatılması konusu üzerine partisinin görüş ve önerilerini dile getirdi.

Genç Lider GÜNDÜZ, PKK ve HDP karşıtı olarak siyaset yaptıklarını vurgulayarak, demokrasi ve yasal güvencelere dikkat çekerek, "HDP'yi kapatmak sinek avlamaktır, bataklığı kurutmak lazım ve Kürt konusunu tatlıya bağlamak lazım" ifadelerini kullandı.

GÜNDÜZ'ün sözleri özet olarak şu şekilde kayıtlara geçti: "Öncelikle belirtmek lazım ki, biz PKK karşıtı ve HDP muhalifi olarak siyaset yapıyoruz. Söylediklerimizin millî şuurla yaptığımız siyaset sonucu olduğundan emin olmalısınız. HDP'yi kapatmak HDP'yi büyütmek olur. HDP kapatılmamalı ama hazine yardımı kesilmeli ve terör propagandası yapan teröre bulaşan vekil ve örgüt mensupları cezalandırılmalı. PKK ve HDP bahanesiyle Kürtleri yine yok ve inkar heveslisi azgın milliyetçilere bu fırsat verilmemelidir. Türkiye eskiye ve kara 90'lara dönmemelidir! HDP'yi kapatmak sinek avlamaktır. Bataklığı kurutmak lazım. Kürtlere anayasal kimlik verilip kürtlere Kürtçe eğitim imkanı verilirse sorun kökten çözülür, bataklık kalmaz ve PKK HDP yok olur. Demokrasi hak ve adalet anlayışı ile Kürt konusu tatlıya bağlanmalıdır. Bunun dışında çözüm yoktur! HDP'yi kapatmak onlara yine devlete karşı bilenme ve güç toplama için motivasyon kaynağı olur. Devletimizin Kürt kardeşlerimizi şefkat ve merhamet ile kucaklaması Türkiye'yi büyütür."