GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-05-2021 17:52   Güncelleme : 01-06-2021 09:28

Gündüz: İstanbul Gözbebeğimizdir

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah Gündüz, İstanbul'un fethi, Taksim Camii ve Çamlıca kulesi ile ilgili açıklama yaptı.

Gündüz: İstanbul Gözbebeğimizdir

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ, "İstanbul gözbebeğimizdir! Taksim cami ismi 'Taksim Recep Tayyip Erdoğan camisi' olmalıdır!"

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ yaptığı açıklamada Konstantiniyye şehrinin fethi ve Taksim camisi ile Çamlıca kulesi konularında konuştu.

Genç Lider Emanullah GÜNDÜZ'ün sözleri kayıtlara özet olarak şu şekilde geçti: "Konstantiniyye islam ordusu ile fethedilip İstanbul olmuştur. Bu fetih çağ açıp çağ kapatan, bizansın yozlaşmış idaresine sömürüsüne zulmüne son vermiş tarihi bir fetihtir. İstanbul'da yaşayan her vatandaşın bu bilinçte olması ve İstanbul'u yönetenlerin bu şuurda olması lazım. İstanbul bize fatihin olduğu kadar insanlığın ve tarihin emanetidir. İstanbul en iyi şekilde yönetilmelidir! 

Taksim camisi 70 yıllık siyasi mücadele ile ibadete açılmıştır, bu halkımız için hem siyasi hem de dini bir başarıdır hayırlı olsun. Taksim camisi için 30 yıl önce hayal ve hedef koyup 30 yıllık bir mücadele ile bunun açılışını yapan Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz ve bu caminin adı kesinlikle Taksim Recep Tayyip Erdoğan camisi olmalıdır! 

Çamlıca tepesindeki Çamlıca kulesi sahip olduğu teknoloji ile TV ve Radyo antenleri alıcıları vericileri için çok iyi olduğu gibi estetik mimarisi ile İstanbul semalarında elif gibi dimdik duruşu ile İstanbul'a kartpostallık bir manzara armağan etmiştir. Emeği geçenlere teşekkür ederiz hayırlı uğurlu olsun."