SİYASET
Giriş Tarihi : 07-12-2021 23:43   Güncelleme : 07-12-2021 23:43

Gündüz Kılıçdaroğlu’na Yüklendi

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, canlı yayın konuğu olduğu Millet Haber TV ekranlarından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

Gündüz Kılıçdaroğlu’na Yüklendi

YDP Lideri Emanullah Gündüz Anadolu Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Sinan Burhan’a çalışma ziyaretinde bulundu. Genel Yayın yönetmenliğini Sinan Burhan'ın yaptığı Millet Haber Ajansı’na bağlı Millet Haber TV'nin canlı yayın konuğu oldu.

Genç Lider Gündüz, Ankara'da Millet Haber TV’de Milletin Gündemi programında Gazeteci Olcay Eşgi'nin canlı yayın konuğu oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir siyasi parti lideri olma vasfını taşımadığını belirten Gündüz, “Kılıçdaroğlu Lider değil ancak bir grup başkan vekili olur” dedi. Meclis’te dün gece bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı hareketi de hatırlatan Gündüz, “Kılıçdaroğlu’nu artık aile ortamında izlemek dinlemek mümkün değil. Kılıçdaroğlu'na sansür uygulamak lazım, sokaktaki vatandaşın yapmayacağı edep dışı ahlak dışı bir hareket yapmıştır” dedi. Sosyal Medyada oluşan bilgi kirliliğinin de altını çizen Gündüz, bu konuda eksiklikler olduğunu söyledi.

“2033 Yılında Cumhurbaşkanlığı’na Aday Olacağım”

Şuan yaşı tutmadığı için 2023'te Cumhurbaşkanı adayı olamayacağını ancak 2033 yılında Cumhurbaşkanlığı’na aday olacağını açıklayan Gündüz mantıklı, ayakları yere basan ve tam donanımlı olarak siyasete hazırlandıklarını kaydetti.

Gündüz, Türkiye’nin bir göçmen bakanlığına ihtiyacı olduğunun da altını çizdi.