SİYASET
Giriş Tarihi : 18-04-2021 12:20   Güncelleme : 19-04-2021 11:50

Gündüz Kırım'a Dikkat Çekti

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerginlikte Kırım'a dikkat çekti.

Gündüz Kırım'a Dikkat Çekti

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah Gündüz, "Ukrayna bizim için Kırım'dır. Kırım bağımsız özgür bir devlet olmalı. Kırım Birleşik Büyük Türkiye Devletinin parçası olmalı."

YDP Lideri Gündüz yaptığı açıklamada Rusya Ukrayna gerginliğinde Kırım'a dikkat çekerek Kırım ile ilgili açıklamalarda bulunup Türkiye olarak Kırım'ı bağımsız özgür bir devlet yapmalıyız dedi.

Emanullah Gündüz şu şekilde konuştu: "Rusya-Ukrayna gerginliğinde bizim dikkat etmemiz gereken ve korumamız gereken Kırım'dır. Ukrayna bizim için Kırım'dır ve bu yönüyle önemlidir.

Kırım yüzyıllarca Osmanlı hakimiyetinde kalmış Müslüman dindaşlarımızın ve Türk soydaşlarımızın devletidir. Rusya ve Ukrayna arasında yüzyıllardır mazlum ve mağdur halde olan ve yok sayılan tarihin bize emaneti Kırım'ı bu durumdan kurtaracak tek güç Türkiye'dir. 

Türkiye cesur ve dik duruşlu dış politikası ile Kırım'a siyasi ekonomik basın kültürel ve askeri destek sağlamalı. 
Kırım politikamız Kırımı bağımsız özgür bir devlet haline getirerek Birleşik Büyük Türkiye Devletinin bir parçası yapmaktır.

Kırım hanı egemenliğini gücünü meşruiyetini Osmanlı Cihan padişahının gönderdiği Bulava'dan yani elimdeki topuzdan alırdı. 
Bana Ukrayna'dan hediye edilen bu topuz bize tarihi sorumluluğumuzu göstermekte ve yapmamız gerekeni bir rehber gibi göstermektedir. 
Kırım'a tekrar Bulava gönderme vakti gelmiştir."