SİYASET
Giriş Tarihi : 02-06-2021 12:27   Güncelleme : 02-06-2021 12:27

Gündüz: Kirli Siyasetçi İstemiyoruz

YDP Lideri Emanullah Gündüz, "Mafyaya hizmet eden kirli siyasetçi istemiyoruz. Mafyadan para alan vekil, mafyaya hizmet eden vekil siyaset dışı kalmalı."

Gündüz: Kirli Siyasetçi İstemiyoruz

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah Gündüz, yaptığı açıklamada mafya siyaset ilişkisi ile ilgili konuştu. “Mafyadan para alan siyasetçi mafya ile milletvekili dövdüren gazeteye baskın yaptıran kimlerse ifşa edilip hesap sorulmalıdır” dedi.

Genç Lider Emanullah Gündüz’ün sözleri kayıtlara özet olarak şu şekilde geçti: "Siyaset ve siyasetçiler devlete millete sadakatle hizmet etmek için devlete ve halka karşı sorumlu olarak şeffaf olmalılar. Milletin oyları ile seçilmiş kişilerin kirli mafyalara hizmet etmelerine tahammül edilemez.

Sayın Süleyman Soylu Bey mafyadan para alan siyasetçiyi kamuoyuna açıklamak zorundadır. Hangi partiden olursa olsun isterse AK Parti’nin kara siyasetçilerinden isterse de diğer partilerden olsun adı nüfuzu ne olursa olsun açıklamak zorundadır.

Sedat Peker de mafya ile ilişkisi olan başka milletvekilini karakolda dövdüren haydut eşkıya milletvekilini açıklamak zorundadır. Mafyadan Hürriyet gazetesine baskın saldırı yapmalarını isteyen milletvekili kimse onu da açıklamak zorundadır.

Halkımız adına bu aşağılık karanlık kirli siyasetçileri istemiyoruz. Bu isimler ifşa edilmeli, halkımız ve devletimiz onlardan hesap sormalıdır.

Mafyadan para alan siyasetçi veya mafyaya hizmet eden milletvekilleri görevlerinden alınıp siyaset dışı bırakılmalıdırlar.

Fedakâr cefakâr kanaatkâr milletimiz bu aşağılık siyasetçileri hak etmemektedir. Halkımız bu durumdan son derece rahatsızdır."