SİYASET
Giriş Tarihi : 17-02-2021 15:16   Güncelleme : 22-02-2021 17:37

Gündüz; "Laiklik Tartışılmalı"

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, laikliğin tartışılması gerektiğini belirtti.

Gündüz;

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah Gündüz, "Laiklik tartışmaya açılmalıdır. Bizce laiklik kaldırılmalıdır. Laiklik Türkiye'ye masonlar tarafından İslam Türk birliğini yok etmek amacıyla getirilmiş bir hiledir."

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah Gündüz yaptığı açıklamada Anayasada Laiklik tartışmalarına değindi. Laikliğin kökeni tarihi ve hangi amaçla ne şekilde ortaya çıktığını açıklayarak Türkiye'deki laiklik tartışımalarına değindi.

Genç Lider Gündüz'ün sözleri kayıtlara şu şekilde geçti: "Laiklik, bozulmuş Hristiyanlığın ve doyumsuz klisenin din ve devlet işlerine tahakkümü sonucu ortaya çıkmış batılı bozuk bir sistemdir. Türk- İslam kültür medeniyeti ve devlet geleneğinde laiklik yoktur. Laiklik bize art niyetli şekilde ve İslam-Türk birliğini yok etmek amacıyla masonlar tarafından getirilmiştir. Laiklik bizden değildir bizim için değildir. Laiklik 27'den fazla Müslüman devletini bir çatı altında toplamamıza engel olmaktadır. Laiklik tartışmaya açılmalıdır ve bize göre laiklik kaldırılmalıdır. Laiklik istemiyor ama şerit isteyecek kadar da dindar değilim! Laiklik istemiyor diye Cumhuriyet karşıtı olmam! Bir takım sözüm ona çağdaş modern Atatürkçüler Laiklik istemiyorum diye linç edebilirler ama önemli değil. Bildiğimiz gerçek ve doğruları anlatmaya devam edeceğiz. Laiklik taraftarları bunu isteklerini ifade edecek özgürlüğe sahiplerse bizim de laiklik istemiyorum deme özgürlüğümüze saygı duyulmalı! Bu çifte standart son bulmalı. Laiklik; önyargısızca, ideolojik fanatiklik ve yanlış bilgiler olmadan tartışılmalıdır. Anayasa yapmak cesaret ister! Tartışılmaz değiştirilemez maddeler tartışmaya açılmadan Türkiye daha fazla büyüyemez daha fazla gelişemez."