SİYASET
Giriş Tarihi : 06-09-2021 16:49   Güncelleme : 06-09-2021 16:49

Gündüz, Paralimpik Olimpiyatlara Değindi

YDP Lideri Emanullah Gündüz, Paralimpik Olimpiyatları gündemine aldı. Paralimpik sporcularımızın özel insanlar ve savaşçılar olduğuna vurgu yaptı.

Gündüz, Paralimpik Olimpiyatlara Değindi

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah Gündüz, Paralimpik Olimpiyatlar ile ilgili yaptığı açıklamada, “Her biri örnek birer zafer abidesidir. Basının Paralimpik sporcularımıza yeterli ilgi göstermemesi bizi üzmüştür” dedi.

Yeni Dünya Parti'sinin Genç ve sporsever Lideri Gündüz, konuşmasını şöyle özetledi: “Tokyo2020 Paralimpik olimpiyatları dün sona erdi. 87 Özel milli sporcumuz 13 branşta 44 bayan 43 erkek olarak katılıp 15 madalya kazandılar.

Madalya kazanan ve kazanamayan tüm Paralimpik özel sporcularımızı tebrik ediyorum. Paralimpik olimpiyatlara katılma bile bizim için madalyadan daha anlamlı ve önemli bir başarıdır. Bu özel sporcularımız bize asıl engelin bedende değil ruhta zihinde olduğunu gösterdiler. Bir kolu iki kolu bir bacağı iki bacağı olmayan göremeyen konuşamayan duyamayan kişi eksik kişi değildir! Eksik ve engelli kişi ruhta inancı ve zihinde yeterliliği olmayan kişidir! Engelli kişi içinde inanç ve sevgi olmayan kişidir! Bu özel insanlar hayata karşı duruşları ve hayata karşı savaşları ile hepimiz için ilham kaynağı ve motivasyon sağlayıcı olmuşlardır.

Basın Paralimpik sporcularımıza yeterli ilgiyi neden göstermiyor! Onlar sadece madalya alınca haber olmamalılar çünkü onların hayatı her adımı her başarısı haber olma değerindedir ve toplumsal gelişim için rol model olması için haber yapılmalı halka ulaştırılmalılar."