SİYASET
Giriş Tarihi : 12-01-2022 15:08   Güncelleme : 12-01-2022 15:08

Gündüz TBMM’nin Tehlikede Olduğunu İddia Etti

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin tehlikede olduğuna dikkat çekti.

Gündüz TBMM’nin Tehlikede Olduğunu İddia Etti

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah Gündüz yaptığı açıklamada, HDP’li vekil Semra Güzel ve HDP ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Mecliste militan terörist olması kamu güvenliği için büyük tehlikedir” açıklamasında bulunan YDP Lideri Gündüz, “Memurlara yapılan güvenlik soruşturması milletvekilleri için de yapılsın. Meclis tehlikededir. Hendek teröründe polisle çatışmış biri mecliste bulunmamalı” dedi.   

HDP’nin, PKK'nın kravatlı “şirinler” kolu olduğunu vurgulayan Genç Lider Gündüz, açıklamasına şöyle devam etti:

“HDP yöneticileri ve Milletvekilleri PKK tarafından belirlenir ve atanır, onlar seçilmez, onlar Kandil’den atanır. Semra Güzel devlet karşıtlığı ve terör irtibatı iltisakı sebebiyle asistan doktorken KHK ile ihraç edilmiştir. Semra Güzel Hendek terörü zamanında Diyarbakır'da polisle çatışmaya girmiş, dağda kampta silah eğitimi almış, militan ve terörist biridir. Derhal milletvekilliğinden ihraç edilmelidir. Mecliste terörist olması meclis için büyük tehlikedir. En üzücü olan durum ise meclisteki tek terörist Semra Güzel değil.

Memurlara yapılan güvenlik soruşturması, milletvekilleri için özellikle PKK'ya bağlı partilerin vekil adayları için yapılmalıdır. Yüksek Seçim Kurulu aday listelerini MİT ile paylaşmalı ve MİT'ten rapor almalı.

Semra Güzel'in bu fotoğrafları yeni değil ama şuan bilinçli olarak çıkarıldı. Çünkü HDP kapatılmak isteniyor ve bu büyük bir stratejik yanlış olur. HDP'yi kapatmak HDP'yi büyütmek olur. Teröre bulaşan kişiler vekillikten, siyasetten ihraç edilsin ve HDP'ye yapılan hazine yardımı kesilsin.”