SİYASET
Giriş Tarihi : 06-04-2021 13:20   Güncelleme : 06-04-2021 13:20

Gündüz YDP Amblemini Tanıttı

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, sosyal medya sayfasında yaptığı açıklamada, partisinin amblemini tanıttı.

Gündüz YDP Amblemini Tanıttı

YDP’nin Genç Lideri Emanullah Gündüz, partisinin amblemini tanıtırken, “Yeni Dünya Partisi”, “Yeni Nesil Siyaset”, “Yeni Nesil Muhalefet” cümlelerine özellikle vurgu yaptı.  

YDP Logosu ile ilgili açıklamasında dikkat çekici mevzulara yer veren Genç lider Gündüz, şunları kaydetti:  

“Yeni Dünya Partimizin logosu ismi kadar büyük ve bir o kadar anlamlıdır. Logomuzda ismimiz ve cismimiz saklıdır. Logomuz ile vermek istediğimiz mesajları daha sade ve anlaşılır bir dil ile size sunuyoruz.

MAVİ: Mavi güvenin huzurun rengidir. Mavi gibi güven veren bir siyasetimiz olacaktır.

BEYAZ: Beyaz saflığın, masumluğun, temizliğin ve aydınlığın rengidir. Bizim siyasetimiz doğruluk dürüstlük temizlik ile yapılacaktır.

ELLER: Tırnaklarımız ile kazıyarak bugüne getirdiğimiz partimizi artık daha güçlü ellerimiz ile bugünün ve yarının partisi yapacağız inşallah. El demek: Emek demek. El demek: Çaba, azim, çalışkanlık demektir. Ellerimiz temiz ellerimiz dostluk sıcaklığı ile dolu.

Yeni Dünya’yı inşa edecek temizliği, masumluğu, çabayı, azmi ve çalışkanlığı ifade eder.

DÜNYA: İnsanlığın tek yuvasıdır. Dünya bizim evimizdir gök kubbe ise çatımızdır. Dünya hepimiz için korunacak güven ve huzur mekânımızdır. Yeni Dünya’mız yapay sınırları kabul etmeyen tüm insanlığı aile olarak gören ve tüm Dünya’yı kendi evimiz yuvamız olarak gören anlayıştadır. Mardin Konya İstanbul ne kadar bizim ise Bosna Filistin Arakan o kadar bizimdir. Medine Kahire ne kadar bizimse Londra Newyork o kadar bizimdir insanlığındır.

Biz Dünya’yı tüm içerdikleri ile korumayı insanın olduğu her yerde olmayı adaleti barışı hoşgörüyü götürmeyi amaçlıyoruz.

Bizim Dünya’mız çevrecidir Allah’ın insanlığa sunduğu tabiatı korumayı tüm canlıları bitkileri hayvanları değerli bulan ve onların da hakkını korumayı amaç edinmiştir.

HİLAL: Asıl medeniyetimiz olan İslam’ın sembolüdür. Hilal’in varlığı ve bize gösterdiği yol aydınlığında ilerleyip bu aydınlığın tüm dünyayı kuşatması amacımızdır.

HİLAL’İN BEŞ IŞIK KOLU: Hilal tüm sorunları çözecek en ideal çözüm yollarını kapsar. Hilal’in ışık kolları ADALET ÖZGÜRLÜK EŞİTLİK BARIŞ REFAH ana unsurları üzerinde kurulacak ve tüm insanlığa hizmet edecektir.”