SİYASET
Giriş Tarihi : 18-07-2021 23:56   Güncelleme : 18-07-2021 23:56

Gündüz’den 15 Temmuz Gündemi

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah Gündüz yaptığı açıklamada, '15 Temmuz kuklacısı CIA ABD kukla fetödür, fetö ile mücadele bu ilke ile olmalı' dedi.

Gündüz’den 15 Temmuz Gündemi

Genç Lideri Gündüz’ün sözleri kısaca şunlardır: "15 Temmuz daha önceki darbeler gibi ABD'den talimatla yapılmıştır. 'Kukla fetö, kuklacı CIA ABD' bunu unutmadan içerde ve dışarda fetö ile mücadele edilmelidir. İradeleri alınmış zihinleri işgal edilmiş fetöcü mankurtlar nerede olurlarsa olsunlar devletimiz ve milletimiz için tehlikelidirler çünkü onlar kime neye hizmet ettiklerini anlayamayacak kadar devşirilmişlerdir. Devlet kademelerinde idari amirine değil fetö içindeki abisine bağlı olup ondan emirle hareket edenlerin devlet içinde olmasına asla müsaade edilemez!

15Temmuz faili olanlara hukuk çerçevesinde en ağır ceza verilmeli ve fetö ile mücadele çok hassas şekilde yasal sınırlarda olmalı. Fetö ile mücadele fetözede yani fetö mağdurlar ortaya çıkarmamalı. Fetö ilgisi ilişkisi darbeye fiili desteği olmayanları mağdur etmek adalete yargıya olan güveni zedeler devlete olan sadakati zayıflatır. Siyasi çekişmeler içinde her siyasi rakibi fetöcü ithamları ile irtibarsızlaştırmak doğru değil ne yazık ki bu durum toplumsal hayatın içine de girmiş kişiler rekabet içinde oldukları veya sevmedikleri başarısını engellemek istedikleri kişileri fetöcü itham ederek kurumlara isimsiz şekilde şikayet etmekteler bu insani değil ahlaki değil! Fetö ile mücadele bu şekilde ayağa düşürülmemeli ve bu milli mücadeleye güven saygı yok edilmemeli."