SİYASET
Giriş Tarihi : 25-10-2021 15:16   Güncelleme : 25-10-2021 15:16

Gündüz’den, Büyükelçilere Kavala Tepkisi

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, Soros, Osman Kavala ve 10 büyükelçi ile ilgili konuştu.

Gündüz’den, Büyükelçilere Kavala Tepkisi

YDP Lideri Emanullah Gündüz yaptığı açıklamada, “Soros, dünya siyonizminin uşağıdır. Osman Kavala Soros'un Türkiye şefidir. 10 büyükelçi organize diplomatik hadsizlik içindeler. İçişlerimize karışanlar sınır dışı edilmeli ve Türkiye'ye girişleri yasaklanmalı” ifadelerini kullandı.

 Tepkisini sert bir şekilde dile getiren Genç Lider Gündüz; “Milli şuur ve tam bağımsız Türkiye amacı ile siyaset yapıyoruz. Büyük güçlü ve bağımsız Türkiye hedefine engel olan iç dış tüm güçlere karşı tarafımız devletimizdir.

Soros dünya siyonizminin uşağıdır, kirli ve darbecidir. Meşru seçimle yönetime gelmiş onlarca iktidara onlarca ülkeye askeri siyasi ekonomik darbeler yaparak yönetimleri ele geçirmiştir. Soros tek kişi değildir, arkasında organize siyonizm vardır, o görünen kısmı ve görevli kişidir. Osman Kavala Soros'un Türkiye şefidir. Soros ne kadar kirli ise Kavala da aynıdır. Kavala Gezi sivil darbe girişiminin başıdır, iktidarı düşürmek için maddi manevi her türlü işte vardır.

10 büyükelçi organize diplomatik bir hadsizlik yaparak içişlerimize karışmışlar ve kendi misyonları dışında bir eylemde bulunarak bağımsız güçlü Türkiye yolunda iktidara gözdağı vermişlerdir. Bu kabul edilemez. 10 büyükelçi içişlerimize karıştıkları için sınır dışı edilmeli ve Türkiye'ye girişleri yasaklanmalı. Radikal cesur kararlar ile bu zorlu süreç geçilmeli ve ibret olmalı ki yabancı diplomatlar İçişlerimize karışmasınlar. 10 büyükelçi Soros’a sözcü olup siyonizme uşaklık yaptıklarını ortaya koymuşlardır. Türkiye'de işleri ve yerleri kalmamıştır” dedi.