EKONOMİ
Giriş Tarihi : 26-10-2020 17:33   Güncelleme : 18-11-2020 15:05

Gündüz’den, Ekonomi Değerlendirmesi

YDP'li Gündüz: "Ekonomik sorunun sebebi küresel, Dolar ABD'nin değil FED'indir. Siyonistlerindir ve onlar devletleri dolar baskısı şantajı ile yönetmekteler"

Gündüz’den, Ekonomi Değerlendirmesi

YDP Lideri Emanullah GÜNDÜZ, yaptığı açıklamada, ekonomik sorun ile ilgili değerlendirmelerde bulunup, Siyonizmi işaret etti. GÜNDÜZ: "Ülkemizde ekonomik sorunun iç sebepleri olmakla beraber en büyük sorun dış kaynaklı Dolar baskısı, dolar sömürüsü ve dolar şantajıdır. Dolar ABD'nin değil FED'indir. Amerika Merkez Bankası’nındır. Yani Siyonistlerindir. Dolar ile ekonomiler sömürülmektedir. Karşılıksız basılan kağıt dolarlar ile senyoraj karı elde edilmekte ve emek ürün sömürüsü yapılmaktadır. Bizim bir yıllık emek çaba ve harcama ile ürettiğimiz tarım ürünlerimizi on beş dakikada bastıkları kağıt ile satın almaktalar ve ekonomik dengesizlik sebebiyle faize yol açıp dünyayı sömürmekteler. Siyonizm ile mücadele etmek zorundayız. Kapitalizm ile mücadele etmek zorundayız. Doları dünya parası olmaktan çıkartmak zorundayız” dedi.

YDP Lideri Emanullah GÜNDÜZ, “Türk lirası pazarı oluşturmak zorundayız” dedi ve Hazine bakanının "Dolar ile mi maaş alıyorsun" sözünü hatırlattı. GÜNDÜZ, şu şekilde konuştu: "Ülkemiz dışardan dolar ile dış alım yapmaktadır. Dolar kuru yükseltildiği zaman burada bize enflasyon olarak dönmekte ve aşırı pahalılık ile halkımız zor durumda kalmaktadır. Dolar kur farkı olmasa şuan ekonomik olarak sorun yaşamazdık. Türk Lirası veya yeni bir para birimi ile dış alım yapmak ve Türk Lirası pazarı oluşturmak durumundayız. Bunu yapmadığımız sürece ekonomimiz daima dışardan müdahale ve şantajlara açık kalacaktır. ABD Başkanı Trump ülkemizi defalarca "ekoniminizi çökertiriz" diye tehdit etmiştir ve o tehditler sonucu dolar yükselmişti. Rahip Brunson davası buna örnektir. Ekonomik sorun hükümet değişikliği ile çözülmez, çünkü sorun yerel değil küresel. Sorun yerel olsa Hükümeti değiştirirdik ama, değiştirmemiz gereken Siyonizm hakimiyetidir. Dolar sömürüsüdür. Hazine Bakanımızın "Dolara bakmıyorum, Dolar ile mi maaş alıyorsun" sözleri toplumda büyük tepki almıştır. Evet dolar ile maaş almıyoruz ama, her şey dolara endeksli olduğu için, ekonomik kriz yaşamaktayız. Hükümetin ekonomik sorunu konuşurken yeni bir üslup ve ikna edici açıklayıcı bir dil kullanması lazım."