SİYASET
Giriş Tarihi : 02-06-2022 12:48

Gündüz’den Hükümete Operasyon Desteği

Yeni Dünya Partisi (YDP ) Baş Lideri Gündüz, Suriye’nin terör alanlarına yönelik yapılması düşünülen askeri operasyonla ilgili destek açıklamasında bulundu.

Gündüz’den Hükümete Operasyon Desteği

YDP Baş Lideri Emanullah Gündüz, “Suriye operasyonuna ABD karşı çıkıyorsa biz destek olmalıyız. Tel-Rıfat ve Münbiç terör örgütünden temizlenmeli. Yeni operasyon gereklidir, destekliyoruz.”

Gündüz, Baş Liderlik ofisinde yaptığı açıklamada Suriye'de yapılacak operasyonu değerlendirdi ve “Bu operasyonlar hayır ve huzur operasyonlarıdır destekliyoruz” dedi.

Genç Lider kısaca şunları dile getirdi:

Türkiye daha önce yaptığı Zeytin Dalı, Barış Pınarı, Fırat Kalkanı ve Bahar Kalkanı operasyonları ile hem kendi sınır güvenliğini sağlamış, hem de Suriye'de Suriyeliler için güvenli yaşam alanları imar etmiştir. Türkiye, ABD ve Rusya gibi sömürgeci, işgalci değildir, Tam tersine Türkiye, Suriye halkının isteği ve daveti ile operasyon yapmakta ve Suriyelilere kardeşçe muamele ederek, onlara savaş olmayan normal bir yaşam imkânı sağlamakta ve onlara devlet götürmektedir. ABD bu operasyona karşı olduğunu ifade etti. Biz de milli şuurla siyaset yapan gençler olarak bu operasyona destekçi ve duacıyız. Tel-Rıfat ve Münbiç terör örgütünden temizlenmeli ve oraya hayır barış ve huzur götürülmelidir. Biz bu operasyonlara hayır ve huzur operasyonları diyoruz. Operasyonun hem ülkemize, hem Suriye'ye, hem de Ortadoğu'ya huzura vesile olmasını dileriz. Suriye'de ve Ortadoğu'da barışı sağlayabilecek tek ülke Türkiye'dir. Biz işgalci, biz sömürgeci değiliz biz kardeşiz ve oradaki halka yapılan terör zulmünü bitirmek için ordayız.”

Bilal KaradağBilal Karadağ