SİYASET
Giriş Tarihi : 02-12-2021 14:09   Güncelleme : 02-12-2021 14:09

Gündüz’den İngiliz Muhipleri İddiası

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, önümüzde yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçimi üzerine konuştu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gündüz’den İngiliz Muhipleri İddiası

YDP’nin Genç Lideri Gündüz, yapılacak olan seçimde Millet İttifakı’nın adayı olmadığını, şuan siyasetin Erdoğancılar ve Erdoğan karşıtları olarak ikiye ayrıldığını, SP Lideri Karamollaoğlu ile eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ise İngiliz muhipleri olduğunu söyledi.

Gündüz; “Millet İttifakının adayı yok, CHP CHP'li olmayan ithal aday peşinde. Abdullah Gül miadını doldurdu, aday yapılması yanlış. Karamollaoğlu, Gül adını sık sık gündeme taşır, bunun sebebi İngiliz muhipleri zihniyetidir” diye ifade etti.

Medya Basın Birliği Federasyonu Genel Başkanı İbrahim Yaman’a çalışma ziyaretinde bulunan Gündüz, soruları yanıtlarken bu açılamaları yaptı.    

Ziyarette Medya Basın Birliği Federasyonu üyesi Kanal Siyaset ve İz Haber Ajansı’ndan Gazeteci Abdurrahman Keskin’in sorularına cevap verdi. Keskin gündem ve genel siyaset ile ilgili birçok soru sordu.

Gündüz, muhalefetin seçim talebi ve Millet İttifakı aday çalışmaları ile ilgili soruya şu şekilde cevap verdi: “Milletin derdi seçim değil, geçimdir. Şuan ekonomik sorunlar yaşıyoruz, seçim bu sorunu daha da derinleştirir ve çözüm değil, kaldı ki seçim isteyen muhalefetin millet ittifakının adayı da yok. Cumhur ittifakı adayı Erdoğan'dır, ama birbirinden farklı ideoloji ve yapıların oluşturduğu Millet İttifakı normalde aynı aday üzerinde anlaşması mümkün değil, bunların ortak noktası Erdoğan düşmanlığı olduğu için, Erdoğan karşısında en güçlü aday kimse onu aday yapma peşindeler. Siyaset şuan Erdoğancılar ve Erdoğan karşıtları olarak ikiye ayrılmış ve Erdoğan karşıtları içinde sağ sol kapitalist halkçı tüm ideolojiler birlik olmuş, buna rağmen adayları yok. CHP CHP'li olmayan ithal aday peşinde, çünkü kendi içinde bir aday çıkaramıyor ve çıkarsa bile CHP'li aday ile kazanmayacağını biliyor. SP ve Karamollaoğlu sık sık Abdullah Gül ismini gündeme taşımaktalar, ama Gül Siyasi miadını doldurdu ve aday yapılması yanlış olur. Karamollaoğlu ile Gül arasında İngiliz muhipleri zihniyeti ortak noktası olduğu için, Karamollaoğlu Gül diyor. Eski siyasetçilerden aday olmamalı, siyaset yenilenmeli, yenilik, heyecan, üretim, değişim getirir. 2023 itibarı ile eski siyasetçilerin tasviye edilmesi lazım.”