SAĞLIK
Giriş Tarihi : 27-04-2021 11:42   Güncelleme : 27-04-2021 11:42

Gündüz’den Kapanma ve Aşı Açıklaması

Yani Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, (Covid-19) korona virüs nedeniyle alınan kapanma kararı ve aşı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Gündüz’den Kapanma ve Aşı Açıklaması

YDP Lideri Gündüz yaptığı açıklamada; “Kapanmaların çözüm olduğunu düşünmek bu plandemiyi anlamamış olmaktır. Kapanmalar olsa da olmasa da bu virüs planı ülkemizde ve dünyada devam edecektir. Son kapanma kararı kapitalizme hizmet eden, milli ve kültürel değerlerimizle çatışan bir karardır. Teravih farz değil, ancak kongre ritüellerinden daha hayırlı ve faydalıdır. Kongreler bitti kapanma geldi. Bu kapanma Halkın sağlığını korumaktan çok turistlere güvenli alan açmak içindir. Yani para içindir. Yani kapitalizme teslim olmaktır. Her kapanma yeni bir deney, yeni bir uygulama ve çemberi daha da daraltmadır. Kapanma ile milyonlarca esnaf ve vatandaş çok büyük ekonomik sorun yaşayacaktır” ifadelerine yer verdi.

“Aşı ile Milletimize Büyük Bir Kötülük Yapılıyor”

Aşı konusuna da değinen Gündüz, aşı ile milletimize büyük bir kötülük yapıldığını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Milletimizi Pfizer Biontech şirketlerine şer güçlere teslim ettiler. Milyonlarca vatandaşımız Çin Sinovac aşısı için denek yapıldı. Deney aşaması bitmemiş net sonucuna ulaşılmış aşıyı alıp halkımızda denediler. Buna sessiz kalmak mümkün değildir. Aşı konusunda hükümet yanlış yapıyor. Halkımız aşının faydasını görmüyor ve kötü niyetli olduğunu gördüğü için aşıya mesafeli duruyor. O yüzden Sağlık Bakanlığı aşı ikna timleri kurdu, bu trajikomik ve vahim bir yanlıştır. Aşıların olumsuz etkisi zamanla belirgin hale gelecektir.”