SİYASET
Giriş Tarihi : 15-10-2021 11:29   Güncelleme : 15-10-2021 11:29

Gündüz'den, Kılıçdaroğlu'na Veryansın

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, gündemdeki “siyasi cinayetler” ile ilgili konuştu, CHP’ye ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na veryansın etti.

Gündüz'den, Kılıçdaroğlu'na Veryansın

YDP’nin genç lideri Gündüz, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “siyasi cinayetler” söylemi üzerine yaptığı açıklamada; “Siyasi cinayetler CHP'nin uzmanlık alanı. CHP diktatörya dönemi ile eli kanlı bir partidir. CHP tarihi ortadayken iktidarı Siyasi cinayetler ile töhmet altına almak trajikomiktir. CHP önce tek parti diktatöryasının cinayet ve katliamlarının hesabını versin” ifadelerini kullandı.

Gündüz, Kılıçdaroğlu ve CHP hakkında oldukça çarpıcı iddialar ortaya attı ve cinayet katliam CHP'nin uzmanlık alanıdır gibi söylemlerde bulunarak, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Sayın Kılıçdaroğlu 'Siyasi cinayetler olabilir kaygılıyım' derken aslında iktidar gücü elinde bulundurmak için muhalif siyasetçilere suikast yapacak demek istedi. İktidarı siyasi cinayetler ile suçlayan CHP olunca haliyle bizim de aklımıza CHP tek parti diktatöryasının yaptığı cinayet ve katliamlar geliyor. Siyasi cinayetler CHP'nin uzmanlık alanıdır, CHP geçmişi ile eli kanlı bir partidir. CHP kendisine muhalif olan Trabzon mebusu Ali Şükrü bey cinayeti ile siyasi cinayetlere başlamış ve bu şekilde ferdi ve toplu katliamlar işlemiştir. İstiklal mahkemeleri hukuksuz adaletsiz şekilde binlerce insanı katletmiştir. Şapka kanunu bahanesiyle binlerce insan asılmıştır, bunların tümü siyasi cinayetlerdir. Dersimli olan Kılıçdaroğlu Dersim katliamlarını unutmuş gibi Dersim, Zilan, Van Özalp katliamları tamamen siyasi katliamlardı ve faili CHP'dir. Adnan Menderes ve bakan arkadaşlarının idamı da CHP'nin siyasi cinayetleridir. CHP önce tek parti diktatöryasının cinayet ve katliamlarının hesabını versin. CHP kendi diktatörya dönemi cinayetleri ve katliamları için toplumdan ve tarihten özür dilesin.”