SİYASET
Giriş Tarihi : 03-05-2021 12:38   Güncelleme : 05-05-2021 17:55

Gündüz'den Mardin Tıp Fakültesi Teşekkürü

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah Gündüz, Mardin Tıp Fakültesi için Mardin halkına ve ilgililere teşekkür etti.

Gündüz'den Mardin Tıp Fakültesi Teşekkürü

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ, "Mardin özel bir Şehir! Mardin Tıp Fakültesi ve Şehir Hastahanesi hayırlı olsun."

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ yaptığı açıklamada Mardin Tıp Fakültesi için Mardin halkını ve ilgilileri tebrik edip teşekkür etti. Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakültelerini de istiyoruz dedi.

Mardinli Genel Başkan Emanullah GÜNDÜZ'ün sözleri kayıtlara özet olarak şu şekilde geçti: "Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi kurulma kararını memnuniyetle ve sevinçle karşıladık. Mardin civar illere ve komşu ülkelere sağlık hizmeti sunan bir şehir olduğundan Tıp Fakültesi önemli bir eksikti. 

Mardin Şehir Hastahanesi ve Tıp Fakültesi Mardin ve Midyat olmak üzere iki ayrı yerleşkede olmalıdır! Şehir yoğunluğunu azaltmak ve kırsalı desteklemek ulaşımı kolaylaştırmak adına bu faydalı olacaktır! 

Mardinimiz için Diş hekimliği Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi talebi de aynı kararlılık ve birlik içinde talep edilmelidir! Büyükşehir olan ve civar iller ile civar ülkelere hizmet sunan Mardin için bu fakülteler son derece gereklidir.

Mardin lobisini tebrik ediyorum. 
Şehir; siyasetçileri, basını, STKları, halkı, üniversitesi ile birlik olunca gelişir ilerler! Mardin birlik ruhunun diğer konularda da devam etmesi lazım. 
Mardin Lobisi Mardinspor için de bu duyarlılığı göstermelidir! Mardinspor gerekli destek ile neden Trabzonspor olmasın neden Konyaspor olmasın! 

Mardin'e vekalet eden Milletvekillerimiz Sayın Şeyhmus Dinçel ve Sayın Cengiz Demirkaya  beylere Tıp Fakültesi konusundaki çalışmaları için çok teşekkürler."