SİYASET
Giriş Tarihi : 17-03-2021 13:48   Güncelleme : 18-03-2021 13:07

Gündüz'den Sert Açıklama!

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, Danıştay’ın andımız kararı hakkında yaptığı açıklamada sert cümleler kurdu.

Gündüz'den Sert Açıklama!

YDP Lideri Emanullah Gündüz, Danıştay’ın andımız kararı hakkında yaptığı değerlendirmede, “Andımız, faşist Kemalist dikta dayatmasıdır. Andımızın kaldırılması doğrudur” dedi. Açıklamasında, özgürlükçü demokratik siyasi kimliklerine vurgu yapan Gündüz, “Farklı ve özgün bakış açımız ile andımızın kaldırılmasını doğru buluyoruz” ifadelerinde bulundu. Gündüz'ün sözleri kayıtlara özet olarak şu şekilde geçti:

“Andımız faşist Kemalist dikta rejimin dayatmasıdır. Andımızın kaldırılması doğrudur. Özgürlükçü ve demokrat bir anlayış ile siyaset yapıp özgürlüklerin önünü açmak için çabalıyoruz. Andımızın kaldırılmasını özgürlükler açısından doğru buluyoruz. Andımız eğitim mantığı ile değil askeri mantık ile ortaya çıkmıştır. Andımız siyaseten de özgürlüklere engeldir.

Andımız eğitim pedagojisi açısından yanlıştır. Sözüm ona 'Türküm, doğruyum, çalışkanım' dedirtmekle Türk doğru ve çalışkan nesiller yetişmediği ortadadır. Andımızın sözlerinin anlamı ve gerçekliği yoktur, çünkü masonların kontrolündeki eğitim sistemi ile doğru ve çalışkan nesil yetişmiyor. Fulbright hakimiyetindeki eğitim ile tarihine düşman ve tarihinden utanan nesil ile 'Türk' olunmuyor. Türklük için andımıza sahip çıkanlar eğer alkış ve taraftar toplamak derdine değillerse Fulbright kontrolündeki eğitim sistemini sorgulasınlar, ona karşı çıksınlar. Türklük isteyenler Mason hakimiyetine karşı çalışmalı.

İnsanlara zorla Türküm dedirtmek Türk'e yakışmaz ve insanları hayır Türk değilim Kürdüm Arap'ım Boşnak'ım Çerkes'im Laz'ım demek zorunda bırakır.

İnsanı insan olarak kabul edip sevgi ile kucaklayıp ırkı ile kabul edip saygı duyup özgür bırakmak devletimizi büyütür.”