SİYASET
Giriş Tarihi : 01-01-2022 13:55   Güncelleme : 01-01-2022 13:55

Gündüz’den TRT Kürdü’ye Övgü

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, 1 Ocak 2009 TRT Kürdi'nin yayın hayatına başlaması yıldönümü nedeniyle önemli açıklamalarda bulundu.

Gündüz’den TRT Kürdü’ye Övgü

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, “TRT Kürdi PKK'nın basın tekelini bitirmiştir. TRT Kürdi ile Kürtler tek taraflı siyasi propagandadan kurtulmuşlardır. TRT Kürdi yayınları ile PKK mensupları teslim oluyor. Diyarbakır anneleri evlatlarına TRT Kürdi yayınları ile ulaşıyor.”

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah Gündüz yaptığı açıklamada 1 Ocak 2009 TRT Kürdi'nin yayın hayatına başlaması yıldönümü nedeniyle TRT Kürdi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Genç Lider Gündüz şu şekilde konuştu: “Dil, milletlerin en önemli varlık göstergesidir. Dili kabul etmek o milletin varlığını da kabul etmektir. Devletin Kürt yoktur, Kürtçe yoktur noktasından Kürt vardır ve Kürtçe Kürtlerin dilidir seviyesine çıkması çok sevindiricidir. TRT eliyle TRT Kürdi yayını yapması da çok daha önemlidir. Dilini kullanan milletler gelişir. Kürtler uzun yıllar yanlış politikalar sonucu dillerini kullanamadılar, bu sebepten Kürt sanat edebiyat ve kültür dünyası büyük yara almıştır. TRT Kürdi sosyal hayat sanat ve edebiyat açısından son derece etkili olmuş ve bu alanlara gelişim getirmiştir. TRT Kürdi kirli siyasi oyunlara alet edilen Kürtlerin siyasi rotasını da düzelmiştir. TRT Kürdi öncesi Kürtçe yayın yapan sadece PKK'nın kanalları vardı. TRT Kürdi PKK'nın basındaki tekelini de bitirmiştir. PKK tek taraflı propaganda ve algı oluşturma yayınları ile uzun yıllar Kürtleri devlete düşman etmiş ve Kürt toplumsal değerlerine saldırmıştır. TRT Kürdi sadece Türkiye'deki Kürtler tarafından izlenmemektedir. İran, Irak Suriye ve uydu vasıtasıyla tüm dünyadaki Kürtler TRT Kürdi izlemekteler. TRT Kürdi Diyarbakır annelerinin sesi olmuş ve birçok PKK mensubu kişi TRT Kürdi yayınları sonucu ailemizi, annemizi gördük, teslim olmaya karar verdik demişlerdir.”