SİYASET
Giriş Tarihi : 18-05-2021 12:33   Güncelleme : 18-05-2021 12:33

Gündüz’den Üçlü Komisyon Teklifine Eleştiri

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ, “Kudüs için üçlü komisyon önerisi yanlıştır, çözüm değil, çözümsüzlüktür. Bu teklif hayal kırıklığıdır.”

Gündüz’den Üçlü Komisyon Teklifine Eleştiri

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs için üçlü komisyon teklifini eleştirdi. Bu çözüm değil çözümsüzlüktür diyerek Bosna hatırlatmasında bulundu.

Genç Lider Emanullah GÜNDÜZ'ün sözleri kayıtlara özet olarak şu şekilde geçti: “Cumhurbaşkanımızın Kudüs yönetimi için üçlü komisyon önerisini yersiz bir teklif ve yanlış bir öneri olarak görüp hayal kırıklığı ile karşıladık. Yahudi Hristiyan ve Müslümanlardan oluşacak bir komisyon ile Kudüs yönetimi çözüm değildir. Bu çözümsüzlüktür ve Yahudi Hristiyan birlikteliği ile Müslümanlar engelleneceklerdir. Tarih bize bunu göstermiştir ve yakın tarihteki Bosna üçlü konseyi hilesi ile Boşnak müslümanlar zayıf bırakılmış ve engellenmişlerdir.

Bu öneri Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsi fikri ise yanıldığını söylemek, bunun hata olduğunu ifade etmek zorundayız. Bu metin danışmanlar tarafından önüne konulmuşsa siyasi tarih okunmayan yakın siyasi olayların cahili olan o ekibe tarih okumalarını öneririz. Kudüs Fatih'i olun çağrısı yaptık. İslam ülkeleri Türkiye liderliğinde Filistin'e asker ve silah göndermeye hazırız derken bu komisyon teklifi kabul edilemez. Bu öneri Siyonizme hizmet eder. Filistin ve Kudüs bizim için kutsaldır. Bu konuda son derece net bir siyasi irademiz ve beyanımız vardır.

Filistinli ve Bosnalı tüm mazlum müslüman kardeşlerimizi umutla cesaretle selamlıyoruz.”