SİYASET
Giriş Tarihi : 08-07-2021 14:45   Güncelleme : 08-07-2021 14:45

Gündüz’den, Zam Eleştirisi

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, elektrik doğalgaz ve ekmek zamlarını eleştirdi.

Gündüz’den, Zam Eleştirisi

YDP Lideri Emanullah Gündüz yaptığı açıklamada elektrik, doğalgaz ve ekmek zamlarını eleştirdi. Memur ve emeklilere yapılan zammı yetersiz buldu. “İktidar, vatandaşları enflasyon canavarının kucağına atmış, zamlar altında ezmiştir” dedi.

Genç Lider Gündüz, özet olarak şunları söyledi: “Ekonomik sorunlara koronavirüs plandemisi de eklenince iyice dar boğazda olan vatandaşlarımız geçinemez hale gelmişlerdir. Son yapılan zamlar var olan enflasyona eklenince vatandaşın beli bükülmüş, ümidi sönmüştür. Gelecek kış oldukça soğuk geçecektir, çünkü elektrik ve doğalgaz zamları vatandaşları vanaları kısmaya ve kapatmaya mecbur bırakacaktır.

Elektrik doğalgaz ve ekmek zamları var olan gıda temizlik konfeksiyon ürünlerindeki yüksek fiyat artışları ile vatandaşları açlık sınırına geriletmiştir. Onlarca kalemde enflasyon varken, birçok kalemde zamlar yapılırken, memur ve emeklilere sadece tek kalemde yüzde 8 zam büyük yanlıştır, adaletsizliktir. Bunca zamma bu düşük maaş artışı seyanen zam değildir, yeterli değildir. İktidar en çok oy aldığı orta ve düşük gelirli vatandaşları enflasyon canavarının kucağına atmış ve zamların altında ezmiştir. Memur ve emeklilere yapılan zam yetersizdir, bu konuda yeniden zam yapılmalıdır. Fiyat artışına sıkı denetim yapılmalı, enflasyon önlenmelidir.”