KUTLAMA
Giriş Tarihi : 22-04-2021 12:45   Güncelleme : 22-04-2021 12:45

“Gururla Kutlamanın Mutluluğunu Yaşıyoruz”

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Alkayış, “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı milletçe büyük bir coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi

“Gururla Kutlamanın Mutluluğunu Yaşıyoruz”

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Av. Mustafa Alkayış, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Alkayış mesajında, “Cumhuriyetimizin simgesi olan ‘Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışı ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı milletçe, evlerimizden de olsa büyük bir coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 23 Nisan 1920, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bayramı olmasının yanında, milletimiz ve ülkemiz için tarihi bir dönüm noktasını ifade etmektedir. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılması, Gazi Mustafa Kemal önderliğindeki istiklal mücadelesinin en önemli yapı taşlarındandır. Gazi Mustafa Kemal’in, meclisin açılışını simgeleyen ve dünyada tek çocuk bayramı olma özelliği taşıyan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklara armağan etmesi, gelecek nesillere duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.

 Sevgili çocuklar; Sizlerin, ülkesini ve milletini seven, ufku geniş, büyük düşünen bir nesil olarak yetiştiğinizi gördükçe, geleceğe daha da güvenle bakıyoruz. İnanıyoruz ki, siz değerli varlıklarımız olan çocuklarımız sayesinde ülkemiz, daha güçlü ve refah dolu yarınlara ulaşacaktır.

 Bu duygu ve düşüncelerle; 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak armağan eden, bağımsızlığımız için canını ortaya koyan şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı.