SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 20-12-2021 01:06   Güncelleme : 20-12-2021 09:20

Harıkçı: Çirkin Saldırı Bizleri Üzmüştür

Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği Başkanı Metin Harıkçı, İHA Muhabiri Ahmet Demir’e yönelik yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

Harıkçı: Çirkin Saldırı Bizleri Üzmüştür

İhlas Haber Ajansı kameramanına canlı yayında tokat atan Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya’ya tepki gösteren Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği Başkanı Metin Harıkçı, "O tokat hepimize atılmıştır, şiddetle kınıyoruz" dedi.

Canlı yayında ve eski bakanın gözü önünde yapılan bu hareketin hiçbir şekilde affedilir bir yanı olmadığını dile getiren Başkan Harıkçı; “Yaptığı hareket sonrası gazeteci meslektaşımız demeye utandığımız Muharrem Sarıkaya’nın, canlı yayın esnasında görevini yapmakta olan İhlas Haber Ajansı (İHA) Muhabiri Ahmet Demir’e yönelik çirkin saldırısı, tüm kamuoyu ile birlikte bizleri de derinden üzmüştür. Ahmet Demir nezdinde İhlas haber Ajansı yönetimine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Gazeteci arkadaşlarımız; görevleri gereği benzer saldırılara sık sık maruz kalsalar da, son yaşanan olayın bir meslektaşımız tarafından gerçekleştirilmiş olması daha üzücü ve vahimdir. Eski bir bakan ve aynı zamanda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in huzurunda teknik arızayı elinden geldiği kadar gidermeye çalışan bir kardeşimize bunu yapması öyle basit bir özürle kapatılacak bir konu değildir. İhlas Haber Ajansı yetkilileri ve Ahmet kardeşimiz bu olayı yargıya taşıyacaklardır. Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği olarak arkadaşımıza yönelik saldırıyı gerçekleştiren Gazeteci Muharrem Sarıkaya’yı şiddetle kınıyoruz. Habertürk yönetiminin de bu konuyla ilgili gereğini yapmasını bekliyoruz" cümlelerine yer verdi.