SİYASET
Giriş Tarihi : 30-04-2021 14:43   Güncelleme : 30-04-2021 14:43

“HDP Ermeni Hınçak Daşnak Partisi’dir”

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, “Ermeniler en çok Kürtleri katletti. HDP Ermeni Hınçak Daşnak Partisi’dir.”

“HDP Ermeni Hınçak Daşnak Partisi’dir”

YDP Genç Lideri Emanullah Gündüz yaptığı açıklamada, Ermenilerin soykırım iftarısını ve Ermeni diasporasını değerlendirdi. Gündüz, HDP'nin Ermeni soykırımı açıklamasını sert şekilde eleştirdi: “HDP Ermeni Hınçak Daşnak Partisi’dir. Kürt partisi değildir” dedi.

Genç Lider Emanullah Gündüz’ün sözleri kayıtlara özet olarak şu şekilde geçti: “Ermeniler 8 milyon nüfusu olan sayıca küçük bir millet. Ermeni diasporası sahip olduğu lobi gücü ve Ermenilerin birlikteliği dünyada gündem oluşturacak bir güçtür.

Milyarlarca müslüman bir değiliz. Yüzmilyonlarca Türk birlikte değiliz. Milyonlarca Kürt birlik içinde değiliz. Sayıca çok fazlayız ama birlik değiliz o yüzden utanç verici bir durumdayız. Türkler olarak bir olursak Kürtler olarak bir olursak ve İslam kardeşliği ile birlikte olursak dünyanın en büyük en adil gücü oluruz. Ermenilerin bu konudaki başarısı yüzümüzü kızartmalı.

Ermeniler en çok Kürtleri katletmişlerdir. Ermeniler masum sivil kadın yaşlı hasta çocuk ayırmadan 500 binden fazla Kürdü vahşice katletmişlerdir. Ama sözde Kürt partisi en çok kürtten oy alan parti çıkıp Ermeniler soykırıma uğradı bu utanç ile yüzleşin diyecek kadar utanmaz ve aymaz olabiliyor. HDP Ermeni Hınçak ve Taşnak Partisi olduğunu Soykırım ile yüzleşin açıklaması ile ilan etmiştir.  HDP'nin genlerinde Kürt karşıtlığı olduğu gibi Müslüman düşmanlığı da bu durumda ilan edilmiştir. HDP'ye oy veren kardeşim, HDP sana Ermeni katili diyor. Oysa gerçekte Ermeniler Kürtleri katletti. HDP'ye oy veren kardeşim, bunun hesabını sor, seçimde HDP'ye oy verme. HDP kürdün oyunu hakkeden bir parti değildir”