SİYASET
Giriş Tarihi : 25-06-2021 16:59   Güncelleme : 25-06-2021 16:59

"HDP Kapatılırsa AK Parti de Kapatılır"

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, HDP kapatılırsa AK Parti de kapatılır iddiasında bulundu.

YDP Lideri Emanullah Gündüz yaptığı açıklamada HDP'nin kapatılması ile ilgili konuştu: “HDP'yi kapatmak yanlıştır, HDP kapatılrsa AK Parti de kapatılır bu iktidara karşı sinsi bir plandır” dedi.

Genç Lider Emanullah Gündüz’ün sözleri kısaca şu şekilde oluştu: “HDP'yi kapatmanın devlete millete hiç bir faydası yok! Bu daha önce defalarca yapılıdı ve daima PKK'ya yaradı! Devletin milletin menfaatlerini MHP'nin bencil talebine kurban edemeyiz! MHP varlığını PKK HDP karşıtlığı ile sürdüren kendi konforlu siyaset alanını güvenli bölgesini terk etmeden sorumluluk almadan halka hesap verme yönü olmadan devleti ve iktidarları yönlendiren bir partidir!

MHP AK Parti’ye baskı yaparak HDP'yi kapatırırsa bedeli MHP değil AK Parti öder ve zararı AK Parti'ye olur! HDP kapatılırsa bu HDP'ye güç verir ve seçimde oylar CHP'ye yani muhalefetin adayına gider! MHP kendi kitlesine varlığını göstermiş olur ama kaybeden AK Parti olur!

Parti kapatan eski Türkiye'ye dönersek HDP'den sonra AK Parti de kapatılır! Çözüm süreci FETÖ ile ilişkiler ve laiklik karşıtlığı gerekçeleriyle AK Parti kapatılır!

Eski Türkiye'nin karanlık işlerine geri dönmek istemiyoruz! Bu oyunları çokça izledik bu filmlerden sıkıldık! En önemlisi tecrübe edindik! HDP kapatılması iktidara karşı sinsi bir adımdır, iktidarın bunun farkında olması lazım!"