SİYASET
Giriş Tarihi : 10-03-2021 14:49   Güncelleme : 12-03-2021 14:53

Helikopter Kazasında FETÖ Parmağı

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah GÜNDÜZ, “Helikopter kazasında FETÖ parmağı olduğunu belirtti.

Helikopter Kazasında FETÖ Parmağı

YDP Lideri Emanullah GÜNDÜZ, yaptığı açıklamada, “Helikopter kazasında FETÖ parmağı var. FETÖ mahrem yapılanması ile aktif. FETÖ karşıtı üst düzey yöneticiler tehlikedeler" dedi.

Ankara’da yaptığı açıklamada Couger helikopterler ve kazaları ile ilgili bilgi verip Korgeneral Osman Erbaş'ı taşıyan helikopterdeki düşmenin FETÖ müdahalesi ile olduğunu dile getiren Emanullah GÜNDÜZ’ün konuşması özet olarak şu şekilde kayıtlara geçti:

"Hava ulaşım araçları ve askeri araçlar en yüksek teknoloji ve en büyük mühendislik ürünüdürler. Helikopterler ve uçaklar düşmezler düşürülürler. Uzaktan elektronik sistem ve kontrol sistemine sızıp araçların kontrollerini ele geçirip düşürmek mümkün. Teknik olarak uçuş süresi dolan ve değişmesi gereken parça değişmezse sonraki sortide düşmeye sebep olur ki bu kaza değil sabotajdır. Hava kuvvetlerimiz 40 yıldır terör ile mücadele ediyor, çok nitelikli ve deneyimli pilotlara sahiptir.

TSK ön raporunda olumsuz hava şartları sebebiyle düşme olduğunu paylaştı. O deneyimli yüzbaşı pilotun hava şartları ile düşmesi inandırıcı değil. Korgeneral Osman Erbaş 15 Temmuz'da FETÖ'ya karşı dik durmuş mili vatansever bir paşaydı. 15 Temmuz'da FETÖ'ye ve işgale karşı duran üst düzey askeri personellerin emekli edildiklerini görevlerinin değiştirildiğini görüyoruz.

FETÖ karşıtı devlet görevlileri asker ve bürokratlar şuan hedef halindeler. Helikopter kazasında FETÖ parmağı ve müdahalesi vardır. FETÖ masonik yani onların tabiri ile mahrem yapılanma ile aktiftir ve görev başındadır. FETÖ karşıtı üst düzey siyasetçiler ve askerler tehlikedeler. Helikopterin düşmesinden önceki en az bir aylık döneme derinlemesine soruşturma yapılırsa olayın sabotaj olduğu ortaya çıkarılır.”