YEREL
Giriş Tarihi : 05-02-2021 14:01   Güncelleme : 24-02-2021 18:53

İGD Açılışına Yoğun Katılım

Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği (İGD) açılışı, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

İGD Açılışına Yoğun Katılım

Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü eski binasında Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği’nin açılışı gerçekleştirildi. Gazetecilerin yanı sıra çok sayıda siyasetçi, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve kamu kurumu temsilcisi açılışa katıldı.
AK Parti Milletvekilleri Ahmet Aydın, İbrahim Halil Fırat, CHP Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Şanlıurfa Bölge Müdürü Erdoğan Güvel, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Mustafa Alkayış, CHP İl Başkanı Burak Binzet, İYİ Parti İl Başkanı Kenan Doğan, Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşçı,  Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Fehmi Çelik ve çok sayıda kişi açılışa katıldı.
İGD Başkanı Metin Harıkçı ve yönetim kurulu üyeleri gelen misafirleri karşıldı. Karşılama sonrasında dualar eşliğinde açılış kurdelesi kesildi.
İGD Başkanı Metin Harıkçı, milletvekilleri ve siyasi parti başkanları ile bir araya geldiğinde internet gazetecilerinin sorun ve beklentilerini dile getirdi.
Başkan Harıkçı, “İnternet medyası günümüzde hızla ilerliyor. İnternet medyasının bu kadar önemli olduğu günümüzde, internet medyasının kanunlar ile çerçevesinin çizilmesi gerekiyor. Devletimizin internet medyası ile düzenleme yapması en büyük arzumuzdur. Yasal düzenleme yapılarak internet medyasının kuruluş aşamasından, sürecinin kanunlar nezdinde yapılması gerekmektedir. Her önüne gelenin bir internet sitesi açıp, kendi çıkarları doğrultusunda bunu kullanması basın meslek ilkelerine aykırı davranması doğru değildir” dedi.
Davete iştirak eden misafirler, başarılar dileyip hayırlı olsun temennisinde bulundular.