GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-01-2021 12:23   Güncelleme : 29-01-2021 16:22

İGF ve AGC’den İstişare

Adıyaman’a gelen İGF heyeti, beraberindeki gazetecilerle birlikte Vali Çuhadar, Belediye Başkanı Kılınç’ı ziyaret ettikten sonra AGC’de istişarelerde bulundu.

İGF ve AGC’den İstişare

İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Mesut Demir ve beraberindeki heyet Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar ile Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’ın ziyareti sonrasında AGC’de istişare toplantısı gerçekleştirdi.

İGF Genel Başkanı Mesut Demir, Genel Başkan Vekili Seda Köktener, Reklam Müdürü Nurcan Köken, Yönetici Asistanı Didem Özer, Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zeki Dişkaya ve yöneticileri öncülüğünde toplanarak, federasyon çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

“İGF Olarak Adıyaman İlimizde Önemli Hizmetler Gerçekleştireceğiz”

Adıyaman temasları hakkında değerlendirmede bulunan İGF Genel Başkanı Mesut Demir, “İGF’nin Adıyaman üyesi olan AGC’yi ziyareti ziyaret etmekten dolayı oldukça mutluyuz. Adıyaman’da basın camiası adına önemli hizmetler veren AGC ile birlikte bir dizi çalışmalarımız olacak. Ayrıca basının temel sorunlarının çözümü konusunda AGC ile birlikte hareket edeceğiz. İGF olarak Adıyaman ilimizde önemli hizmetler gerçekleştireceğiz. AGC’nin ikinci başkanı olan Cihan Akbilek, yönetim kurulu kararıyla İGF Haber Ajansı Adıyaman İl Temsilciliği’ne daha önce atanmıştı. Cihan Akbilek’le ve AGC yönetimiyle yapmış olduğumuz toplantıda haber portallarımızın resmi kimlik kazanması için çalışmalarımızı başlattık. Bundan böyle İGF olarak yapacağımız bütün çalışmalarla halkımızın sesi olacağız” dedi.

“Bizim Tek Hedefimiz Yalan, İftira ve Şantaj Tarzındaki Haberciliği Bitirmektir”

Adıyaman’da basının daha verimli çalışabilmesi için yoğun bir çalışma içerisine girdiklerini belirten AGC Başkanı Zeki Dişkaya; “İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Mesut Demir ve yönetimini ilimizde ağırlamaktan dolayı son derece mutluyuz. İGF Haber Ajansı Adıyaman İl Temsilciliği’ne atanan Cihan Akbilek’in yoğun çalışmaları sonrasında 16 internet haber portalı resmiyete kavuştu. Bu haber portallarımızın tamamı federasyonumuza üye olmuştur. Bu haber portallarımız haberleri güncel ve anlık olarak takipçilerine sunmaktalar. Bizim tek hedefimiz yalan, iftira ve şantaj tarzındaki haberciliği bitirmektir” diye konuştu.

“Bana Verilen Bu Görevi Layıkıyla Yapacağım”

İGF Haber Ajansı Adıyaman İl Temsilcilisi Cihan Akbilek ise, “İGF’nin Adıyaman temsilcisi olarak bana verilen bu görevi layıkıyla yapacağım. Haber portallarının kurumsal bir kimlikte hizmet vermesi için yoğun bir çaba içerisine girdik. Türkiye’nin ilk ve tek internet gazetecileri federasyonunun temsilciliğiyle Adıyaman ilimizdeki haberlerimiz hem ulusal hem de dünya gündeminde görülecektir” şeklinde konuştu.

İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Mesut Demir ve beraberindeki heyet Adıyaman temasları sonrasında çevre illerdeki basın mensuplarını ziyaret etmek üzere Adıyaman’dan ayrıldı.