SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 14-01-2022 16:49   Güncelleme : 14-01-2022 17:12

İki Binbaşı Yanlışlıkla Öldürüldü

İsrailli iki binbaşı, Batı Şeria’daki Ürdün Vadisi’nde devriye gezerken, baka bir İsrailli subay tarafından yanlışlıkla vurularak öldürüldü.

İki Binbaşı Yanlışlıkla Öldürüldü

İsrail ordusundan yapılan açıklamada rütbesi açıklanmayan subayın, Filistinli sanarak ateş açması sonucu iki komando binbaşının öldüğü belirtildi.

Times of Israel’in haberine göre, ikisi de bölük komutanı olan binbaşıların Çarşamba gecesi geç vakitlerde öldürüldü.

İki binbaşının bir eğitimden hemen sonra askeri üssün etrafında devriye gezerken bir kişiyi gördüklerini, kendisi de subay olan bu kişinin ise saldırı altında olduğunu düşünerek iki binbaşıya ateş açtığı belirtildi. İki binbaşının olay yerinde hemen öldükleri kaydedildi.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi. Saldırıdan önce üsse giren bir kişinin bazı askeri ekipmanlar çaldığı belirtildi.

Olaydan sonra Başbakan Naftali Bennett ve Savunma Bakanı Benny Gantz, ölen askerlerin ailelerine başsağlığı mesajları yayınladı.

İkiz hafta önce de hayfa kıyısında bir helikopterin denize düşmesi sonucu iki askeri pilot ölmüştü.

31 asker öldü

Bu arada geçen yıl 31 İsrail askerinin öldüğü bildirildi.

Middleeastmonitor’ün İsrail medyasına dayanarak verdiği habere göre, 11 asker intihar ederken, geri kalan askerler ya operasyonlarda ya da kaza ile öldürüldü.

Kikar HaShabbat internet sitesi “10 asker yol kazalarında, 6’sı hastalıktan, ikisi bilinmeyen kazalarda öldü” dedi. Sitedeki haberde, geçen yıl 67 İsrail askerinin de yaralandığı belirtildi.=

2019’da 35, 2020’de ise 41 İsrail askeri yaralanmıştı.

Kaynak: Ajans Bizim