SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 01-04-2022 13:55

İki Sağlık Görevlisi Birbirini Darp Etti!

Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görevli bir Profesör ile Dr. Öğretim üyesini birbirini darp etti.

İki Sağlık Görevlisi Birbirini Darp Etti!

Edinilen bilgiye göre Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Hamit Serdar Başbuğ  ile kalp cerrahisi uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Ercan Kahraman arasında, iddiaya göre evrak imzalama konusu yüzünden tartışma çıktı. Tartışma kısa süre sonra kavgaya dönüştü. 

Kavgayı iki doktorun mesai arkadaşları ayırdı.  Ercan Kahraman sedyeyle fakültenin karşısında bulunan Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken Başbuğ'un dirseğinde ve parmağında kırıklar meydana geldi. 

Başbuğ'un kısa süre önce sosyal medya platformundan yaptığı paylaşımda, “Ciddi önerimdir. Hekimlere silah taşıma ruhsatı verilsin, hekime şiddet anında biter. Kimse polise kafa tutamıyor, neden, çünkü silahı var” paylaşımı yaptığı ortaya çıktı.

Soruşturma başlatıldı 

Amasya’da iki doktorun birbirini darp etmesi ile ilgili gazetecilere konuşan Amasya Valisi Mustafa Masatlı, "soruşturma başlattık" dedi. Masatlı, şunları söyledi:

“Hastanemizin yanında nahoş bir olay meydana geldi. İki tane doktorumuz Sabuncuoğlu Şerefeddin hastanesinde görevli iki doktorumuz birbiriyle daha önceden tartışma ve akabinde de hastanenin içinde kavga meydana geldi. Tabi bu bizim hiçbir zaman tasvip ettiğimiz bir konu değil. Bununla ilgili de olaya hemen el koyup, konu ile ilgili soruşturma başlattık. Soruşturma sonucu bu kavganın neden olduğu, ayrıntıları nedir. Onunla ilgili bütün ayrıntıları ortaya çıkacak. Ona göre de kamuoyunu ve basını da bu şekilde bilgilendirmiş olacağız. Bu bakımdan konuyu araştırıp, bütün ayrıntılarıyla beraber ortaya koyup, eğer ortada bir suç, bir kusur varsa da bunun gereğini tabi ki de yapacağız.” 

Kayanak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ