GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-11-2020 15:15   Güncelleme : 03-12-2020 13:25

“İl Oluşumuzun 66. Yıldönümü Kutlu Olsun”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Mustafa Alkayış, Adıyaman’ın il oluşunun 66. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

“İl Oluşumuzun 66. Yıldönümü Kutlu Olsun”

Başkan Alkayış, mesajında; “Anadolu'nun en eski yerleşim alanlarından biri olan güneşin en güzel doğup en güzel battığı ve farklı kültürlerin asırlardır kardeşçe bir arada yaşadığı kadim şehir Adıyaman’ımız 1 Aralık 1954 tarihinde 6418 sayılı kanunla Malatya'dan ayrılarak müstakil il haline gelmiştir.

Adıyaman, tarihin bilinen en eski yerleşim yerlerinden biridir. Adıyaman Palanlı Mağarası’nda yapılan incelemelerde kent tarihinin M.Ö. 40.000 yıllarına kadar uzandığı anlaşılmıştır.

Adıyaman’ımız, ekonomik ve sosyal yönüyle hızla ilerlemekte, kamunun ve özel sektörün yatırımları gelişerek ve büyüyerek yeni Türkiye yolunda yürümektedir. Yüzyıllar boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan bu güzide kentimiz, yine yüzyıllardır Türk-Kürt, Alevi-Sünni, Müslüman-Hıristiyan ayrımı yapılmadan herkesin kardeşçe yaşadığı bir kent olarak dikkat çekmiştir.

AK Parti iktidarlarımız dönemlerinde büyük bir değişim yaşayan Adıyaman'ımız için, daha iyisini daha güzelini yapmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ederek, daha ilerilere taşıyacağız.

Adıyaman için geçmişten bu yana gayret eden, çalışan ve bu şehir için bir taş koyan herkese teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle bütün hemşerilerimize selam ve saygılarımı sunuyor, Adıyaman’ımızın il oluşunun 66. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.