YEREL
Giriş Tarihi : 12-10-2021 13:24   Güncelleme : 12-10-2021 13:24

“İnsan Odaklı Hizmetlere Ağırlık Vermeliyiz”

Adıyaman’da, ilçe kaymakamları Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında toplandı.

“İnsan Odaklı Hizmetlere Ağırlık Vermeliyiz”

Vatandaşlara sunulan kamu hizmetlerinin en iyi ve en verimli şekilde yerine getirilmesi amacıyla düzenlenen İlçe Kaymakamları ile değerlendirme toplantısı, Vali Mahmut Çuhadar Başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen değerlendirme toplantısına Vali Yardımcıları Abdülhamit Karaca, İhsan Maskar ve 8 ilçenin kaymakamı katıldı.

Gerçekleşen toplantıda, ilçelerin sorunları, ihtiyaçları, yatırımları, KÖYDES Projelerinin mevcut durumu, koronavirüs tedbirleri ve denetimleri, ilçelerde yürütülen aşılama durumu ile ilçeler bazında gerçekleştirilen kamu hizmetleri değerlendirilerek, eğitim, sağlık, sosyal ve ekonomik alandaki hizmetlerin hızlı ve etkin bir şekilde yürütülmesi, yaşanan sorun ve eksikliklerin giderilmesi konuları istişare edildi.

Kaymakamlardan, vatandaşların huzur ve refahına yönelik sunulan kamu hizmetlerinin kalitesinin artırılarak gerekli hassasiyetin gösterilmesini isteyen Vali Mahmut Çuhadar, “İnsan odaklı hizmetlere ağırlık vermeliyiz” dedi.

Vali Çuhadar, kaymakamların ilçelerinde gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili bilgi alarak şunları söyledi; “Vatandaş memnuniyeti yaratacak hizmetlerin sunulması ve bu hizmetlerin etkili bir şekilde sunulması noktasında elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Bu nedenle il merkezinde, ilçelerde ve kırsalda tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız tarafından vatandaş odaklı hizmetlere ağırlık vermeliyiz. İlçelerimizdeki kamu hizmetlerinin ifası sırasında ortaya koydukları özverili çalışmaları dolayısıyla kaymakamlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.  

Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirilen kaymakamlar toplantısı, ilçelerdeki genel durumun ayrıntılı şekilde ele alınması, İlçe Kaymakamlarının dile getirdikleri tespitlerin değerlendirilmesi ve karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.