GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-04-2022 12:27

İnsan Ticareti ile Mücadele

Yozgat’ta Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü birim müdürleri insan ticaretiyle mücadele konusunda bilgilendirildi.

İnsan Ticareti ile Mücadele

Yozgat’ta düzenlenen toplantıda, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü birim müdürlerine insan ticaretiyle mücadele konusunda bilgilendirme yapıldı. 

İnsan ticareti ile mücadelede kurumlar arası koordinasyonun arttırılmasına yönelik yürütülecek çalışmaların görüşüldüğü toplantıda Yozgat İl Göç Uzmanı Betül Eşmebaşı, insan ticareti ile mücadele konusunda yürütülen çalışmalara ilişkin sunumda bulundu. 

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yöneticilerine yönelik bilgilendirmede, insan ticaretiyle mücadelede kapsamında ulusal yönlendirme mekanizmasında yer alan kurumların sorumlukları, ulusal mevzuat kapsamında insan ticaretiyle mücadeleye yönelik düzenlemelere ve mağdur destek işlemleri ile mağdur destek hizmetlerine ilişkin iş ve işlemler anlatıldı. Daha sonra insan ticareti mağduru profili ile insan ticareti göstergelerine dikkat edilerek vaka analizi çalışması ve insan ticareti mağdurlarına yönelik yaklaşıma, psiko sosyal desteğin nasıl olması gerektiğine ve görüşme tekniklerine ilişkin sunumlar gerçekleştirildi. İnsan ticaretiyle mücadelede iyi uygulama örnekleri de anlatıldı.

KAynak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ