ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 27-07-2021 11:29   Güncelleme : 27-07-2021 11:29

Irak’ın Kuzeyi'nde Bir Şehit

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamada, “Pençe Harekatı (Irak Kuzeyi/Hakurk) bölgesinde bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur” denildi. 

Irak’ın Kuzeyi'nde Bir Şehit

Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, “Pençe Harekatı (Irak Kuzeyi/Hakurk) bölgesinde 26 Temmuz 2021 tarihinde bir üs bölgemizden yol emniyetine çıkan unsurlarımıza bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur” denildi. 

Açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadeleri kullanıldı. 

Şehit askerin, Hakkari Otluca Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında görevli Piyade Uzman Çavuş Halil Çelebi (27) olduğu öğrenildi. Çelebi’nin cenazesi, bugün Kırıkkale Merkez Nur Camii’nde öğle vakti kılınacak namazın ardından Balışeyh ilçesi Kırlangıç Köyü Mezarlığında toprağa verilecek.

Kırıkkale Valiliğinin sosyal medya hesabından “Şehidimiz var Kırıkkale” başlığı ile yapılan paylaşımda da şu ifadelere yer verildi:

“İlimiz Balışeyh ilçesi Kırlangıç Köyü nüfusuna kayıtlı hemşehrimiz Piyade Uzman Çavuş Halil Çelebi, 26.07.2021 tarihinde Kuzey Irak/Hakurk Gorosbi Tepe Üs Bölgesi yolunu açmaya çalışan ekibin emniyetini sağlayan unsurlara bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan ateş sonucu şehit olmuştur.  Başımız sağ olsun.” 

Kaynak: Ajans Bizim