GENEL
Giriş Tarihi : 01-06-2021 12:27   Güncelleme : 01-06-2021 12:31

İşçiler Destek Bekliyor..

Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT)’te çalışan işçiler, kadro almak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan destek bekliyor.

İşçiler Destek Bekliyor..

KİT’te çalışan işçilerin iddiasına göre, kadro hakları kapsam dışında tutulduğu ve kamuoyundan net bir bilgi alınmadığı belirtildi. Konuyla ilgili bilgi veren işçiler; “Arkadaşlarımız uzun yıllardır sosyal medya üzerinden Çalışma Bakanlığına seslerini duyurmaya çalışmaktadırlar. Dirençlerini ve sabırlarını yüksek tutmaktadırlar. Haykıra haykıra Tweter üzerinden hükümetin en etkili bakanlarına ve muhalefet milletvekillerine sesini duyurmaya çalışmaktadırlar. Aynı zamanda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan da destek beklemektedirler.

Herkes tarafından bilinip duyulduğu gibi, daha önce de KİT taşeron çalışanları meydanlarda seslerini yetkililere duyurmaya çalışmaktaydılar.   

Bu işçi kardeşlerimizin gelecekleri için bir güvence verilmesi, çocukların geleceği için istikrar sürdürülebilmesi adına devletimizden, hükümetimizden bir cevap beklemektedirler.

Sayıları yaklaşık 50 bin ile 70 bin arası olan KİT çalışanları AK Parti ve hükümetten hayırlı bir kadro beklentileri var.  Müjdeli bir haber beklemektedirler.

Daha önce bakanlıklara bağlı kurumlarda taşeron olarak çalışanlara kadro verilirken, KİT çalışanları her nedense unutuldu.

Bu konuda ayrıca bazı sendikalar hala sessizliklerini korurken, bir takım sendikalar kitler konusunda desteklerini esirgememiştir. Elini taşın altına koyacak her kim öncü olup destek olursa Allah el uzatanlardan razı olsun.

Şu da unutulmamalıdır ki; birçok milletvekili TBMM kürsüsünde kitleri dile getirdikleri için kendilerine ve partilerine teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.